لوله آب رسانی استاندارد

لوله آب رسانی استاندارد

شاید شما هم جزو افرادی باشید که از خود بپرسید مگر در بازار داخلی لوله آب رسانی استاندارد پیدا می شود و یا لوله آب رسانی های موجود مگر استاندارد نیستند و در نهایت از کجا تشخیص بدیم یک لوله آب رسانی استاندارد هست یا نه ، با ما همراه باشید.

 
لوله به آب متصل است. به این معنی که وقتی از لوله ها صحبت می کنیم، لوله های آب و نقش لوله ها در تامین آب به ذهن خطور می کند. اگرچه انواع لوله ها در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، دارویی، شیمیایی، کشاورزی، ماشین آلات و غیره استفاده می شود، اما بسته به عملکرد، جنس و کیفیت آنها، نقش لوله های تامین آب و تخلیه فاضلاب در صنعت ساختمان به ویژه از نظر ملاحظات زیست محیطی و رفع مشکلاتی که ساکنان واحدهای مسکونی، اداری و تجاری ممکن است داشته باشند که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور بهتر است ابتدا به معرفی مختصری در مورد انواع لوله کشی و شبکه آبرسانی ساختمان پرداخته شود تا سپس نقش انواع لوله کشی در این حوزه بررسی شود.

انواع سیستم های لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان جزء بسیار مهمی در ساخت و ساز ساختمان به شمار می رود و اجرای صحیح آن نه تنها می تواند از هزینه های زیاد و اتلاف منابع جلوگیری کند، بلکه سلامت و بهداشت افراد را نیز در نظر می گیرد. لوله های مختلفی در تاسیسات ساختمانی بسته به جنس، کاربرد و روش اتصال استفاده می شود. انواع مختلف لوله کشی ساختمان عبارتند از:
شیر آب سرد و گرم
لوله کشی زهکشی
لوله ها و پکیج های گرمایشی
خط لوله گاز
در عین حال نقش لوله های سرد و گرم و همچنین سرویس های بهداشتی برای سیستم آبرسانی ساختمان بسیار مهم است. برای درک این ماجرا کافی است چند ساعتی با مشکل آب مواجه شوید. فرآیند به دست آوردن آب برای ساخت و ساز را می توان به شرح زیر توصیف کرد:
بعد از کنتور، لوله آب به یک لوله بسته و یک شیر در ورودی خانه متصل می شود.
سپس مسیر خط لوله با توجه به سیستم لوله کشی و تجهیزات تامین آب مورد استفاده در ساختمان تعیین می شود.
آب ته شبکه لوله ابتدا به شیرهای تخلیه و هدر در امتداد انشعاب اصلی تقسیم می شود و از سربرگ انشعاباتی برای تامین آب گرم طبقات و زیرزمین ها و لوله های تامین آب سرد جدا می شود. در صورت استفاده از هاردنر در سیستم های حرارت مرکزی و تهویه مطبوع، انشعاب دوم در نظر گرفته می شود.

دلایل استفاده از لوله های آب رسانی آهنی و پلاستیکی

در سال های اخیر شبکه آبرسانی به شدت بهبود یافته، ساخت و سازها به ویژه تأسیسات مسکونی و تجاری چند خانواری، استفاده از تجهیزات و فناوری های جدید در زمینه تأسیسات ساختمانی به ویژه آبرسانی و مشکلات استفاده از بتن گسترش یافته است. و لوله های سیمانی . . چهار عامل اصلی استفاده از لوله های مناسب و مدرن برای سیستم فاضلاب و آب آشامیدنی است.
 
 
لوله اب رسانی
 

لوله های گالوانیزه در سیستم آب رسانی

گالوانیزه یک فرآیند تولید است که در آن پوشش روی از فلز یا فولاد محافظت می کند و از زنگ زدگی جلوگیری می کند. بنابراین، گالوانیزه فولاد ملایم یک راه ساده و موثر برای محافظت از فولاد در برابر آسیب های ناشی از آب و هوا است. رنگ محصولات گالوانیزه معمولا خاکستری تیره است. یکی از مهمترین کاربردهای آنها استفاده از آنها در سیستم آبرسانی ساختمانهایی با قطر 5-8 اینچ است که میتوانیم از تجهیزاتی برای تغییر قطر استفاده کنیم. اتصالات قطعاتی هستند که در لوله کشی آب سرد و گرم در محل اتصال لوله ها به یکدیگر، تغییر جهت مقاطع، انشعابات و تغییر قطر مقاطع استفاده می شوند. البته لوله های فولادی گالوانیزه نیز فلزی سفید رنگ و در فلز مذاب ریخته گری می شوند.
 

انواع لوله های گالوانیزه در آب رسانی

لوله های گالوانیزه دو نوع هستند:
لوله فولادی گالوانیزه
لوله آهنی گالوانیزه
این مقاطع در بازار به لوله های آهنی سفید معروف هستند و تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد. مقاومت و استحکام بالایی دارند و وزن سبک از خصوصیات آنهاست. بنابراین از آنها در سیستم آبرسانی نیز استفاده می شود. با این حال، در بسیاری از موارد، لوله های گالوانیزه با پلیمرها در تاسیسات آب جایگزین شده اند.

لوله های پلیمری در آب رسانی

لوله های پلیمری به دلیل خواص و مزایای فراوان در صنایع و تاسیسات ساختمانی از جمله تامین آب مورد استفاده قرار می گیرند. خواص شیمیایی و فیزیکی خاص، مقاومت بالا، نصب و جاگذاری آسان و هزینه کم از جمله مزایای لوله های پلیمری برای سیستم های آب و فاضلاب است. از دیگر مزایای این گریدها می توان به تنش کم، انعطاف پذیری بالا، بی اثر بودن، خواص بهداشتی و مقاومت در برابر حملات میکروبیولوژیکی و دوام باورنکردنی اشاره کرد.
 

مشخصات لوله آب رسانی استاندارد

به طور کلی می توان گفت که لوله آب زمانی استاندارد است که تا حد امکان از این عیوب عاری باشد.
لوله های پی وی سی خشک بسیار ظریف و حساس به سرما هستند.
شکل و استحکام خود را در اثر حرارت زیاد از دست می دهند.
به دلیل استحکام پایین این لوله ها باید از فنر لوله بازکنی برای قفل شدن لوله ها استفاده کرد.

حال زمانی میتوانیم بگوییم لوله آب رسانی استاندارد که شرکت تولیدی لوله آب رسانی از متریال خوبی در تهیه لوله استفاده کرده باشد و لوله در برابر مشکلات گفته شده مقاومت خوبی از خود نشان دهد. برای خرید لوله آب رسانی با کیفیت همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *