لوله آبرسانی

فیلـتر

نمایش دادن همه 4 نتیجه

این لوله‌ها در سایزها، قطر ها و دسته های گوناگون تولید و عرضه‌ می‌شوند. این لوله‌ها در سایزهای 16، 20 و 32 میلیمتر از جنس پلی اتیلن توسط مجموعه آسمان سمنان تولید می شوند و در داخل بازار‌ ارائه می‌شوند‌. از این لوله‌ها به عنوان انشعابات بنیادی لوله‌های آبرسان استفاده‌ می‌شود .

آشنایی با لوله آبرسانی

با شهرنشین شدن‌ جوامع و لزوم به انتقال‌ آب در فاصله های طویل و مجدداً هدایت‌ فاضلاب به مسیر‌های‌ دورتر‌ از‌ شهر بهره برداری از اقسام لوله زیادتر شده‌ است‌ .

صرف از لوله هایی با سایزهای متنوع با توجه‌ به حجم‌ آب ، مبلغ ، حمل و جابجایی و موارد‌ دیگر می‌باشد‌ که بایست با دقت‌ در انتخاب‌ همراه گردد . لوله هایی که بتوانند در شهر‌های‌ بزرگ‌ هدایت‌ آب و فاضلاب را در حجم‌ بالا‌ اعمال نمایند و از طرفی در خانه‌ها و ساخت ها با حجم‌ کم انتقال‌ سریعتری داشته باشند . در گذشته از لوله های سیمانی بیشتر‌ استفاده‌ می شد و امروز بهترین‌ لوله های جابجایی آب و فاضلاب از جنس پلیمرهای مختلف‌ می باشند . پلیمر ها ، به دلیل‌ کم‌وزنی و عدم خرابی ، خوب تر می توانند تحکیم خود‌ را حفظ‌ کنند و طول عمر‌ زیادی خواهند داشت .

اشکال لوله های آبرسانی و فاضلابی را می توان‌ در سه گروه ی مجزا‌ قرار داد که هر کدام‌ خصوصیت های مختص به فرد‌ خود‌ را دارند . لوله های چدنی ، گالوانیزه و پلاستکی سه گونه لوله برای نقل آب و فاضلابهای شهری‌ و پساب های صنعتی می باشند .

لوله های مورد استفاده برای جمع آوری فاضلاب

لوله‌هایی که در آبرسانی و گردآوردن فاضلاب مورد‌ استفاده‌ قرار‌می‌گیرند‌ ، لوله‌هایی از گونه از جنس پلاستیک یا آهنی می باشند . از آن جا که لوله‌های بتنی و سیمانی مخارج بازسازی و صیانت بسیار بالایی دارند ، برای حفاظت در مقابل مشکلات زیست‌ محیطی ، در چند سال اخیر‌ ، این لوله‌ها در اساس گردآوری فاضلاب دیگر به‌حدی استفاده ندارند . بدین‌لحاظ معمول‌ترین لوله‌ها از دسته گالوانیزه ، پولاد و پلاستیک (پلیمر) می باشد .

لوله آبرسانی

آشنایی با لوله گالوانیزه

لوله‌هایی که در مجموعه آبرسانی منازل‌ به کار‌ می‌رود ، با نام‌ لوله‌های گالوانیزه شناخته‌ می‌شوند . کلفتی این لوله بین‌ 5 تا 8 اینچ می باشد که برای تحول ضخامت می‌توان از اتصالات بهره برداری نمود . گالوانیزه در مواجه گرمی همچون حرارت‌ جوشکاری ، گاز اکسید‌ تولید‌ می نماید . به همین خاطر است‌ که برای اتصالات جوشکاری از آن مصرف نمی‌شود‌ . لوله‌های گالوانیزه در دو گونه فولادی و آهنی تولید می گردد که فولادی سبک‌تر و براق‌تر‌از‌نوع آهنی است‌ . در گالوانیزه انجام‌دادن لوله‌های فولادی از پیل‌ گالوانیک استفاده‌ می‌کنند . گالوانیزه از جنس آهن نرم شده که ورق آهن را با پرس درون تمپلیت قرار داده و رخنه آن را پیوند می‌دهند . آن‌وقت برای اینکه طرح آهن در مقابل اسید و زنگ زدگی ثابت گردد ، آن را روی اندود یا همان گالوانیزه می‌کنند . به همین خاطر غالباً خاکستری‌ تاریک می باشند و از رنگ ظلمانی آن آشنا می‌شوند . لوله‌های آهنی گالوانیزه باز از جنس آهن‌ سفید‌ است‌ که آن را در فلز آب‌شده تو می‌برند . یقیناً هر دو گونه را احیاناً در بازار‌ با عنوان لوله آهنی سفید‌ خواهید یافت.

 

لوله چدن

این لوله که در سیستم فاضلاب به کار می‌رود، به دو دسته سر تخت و سرتوپی تقسیم می‌شود که با یکسری بست‌های مخصوص طول آن را تعیین می‌کنند. لوله چدن سر توپی به دو شکل یک سر توپی و دو سر توپی است که اتصال آن با سرب و کنف انجام می‌شود. سپس داخل طوقه سرب مذاب می‌ریزند. پس از سرد شدن سرب آن را با وسایل و چکش مخصوص میکوبند و شکل می‌دهند.

لوله پلاستیکی (پلیمر)

این لوله ها به دلیل مزایایی که از جمله خواص شیمیایی و فیزیکی خاص، مقاومت بالاتر، نصب و حمل و نقل آسان و هزینه کمتر دارند، برای سیستم های آبرسانی و فاضلاب مورد استقبال قرار می گیرند. البته برخی از انواع آن فقط در لوله های تامین آب سرد استفاده می شود، زیرا در دمای بالا کیفیت آنها را از دست می دهد. این لوله ها دارای تنوع بالایی هستند که به 4 دسته رایج تقسیم می شوند:
  • لوله پلی اتیلن: یکی از بادوام ترین انواع لوله های پلیمری، لوله های پلی اتیلن می باشد که در برابر خوردگی، پوسیدگی و اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و همچنین سبک بودن، انعطاف پذیری بالایی نیز دارند.
  • لوله پی وی سی: لوله های پی وی سی اگرچه تقریباً شکننده هستند و مقاومت حرارتی خود را از دست می دهند، اما به دلیل وزن سبک، اتصال سریع، نیاز به رنگ آمیزی و مقاومت شیمیایی بالا به عنوان لوله اصلی فاضلاب در سیستم فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.
  • لوله پلی پروپیلن: لوله های پلی پروپیلن سبز و سفید برای تامین آب در سیستم های کوچک استفاده می شود. این نوع لوله نسبت به انواع دیگر لوله های پلیمری از استحکام بالاتری برخوردار است، از این رو در سیستم های تامین آب سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرد. اما به دلیل حساسیت به نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش در صورت قرار گرفتن در معرض این نورها شکننده می شود.
  • لوله پلی بوتیلن: این لوله در ساخت و سازهای جدید زیاد رایج نیست یا اغلب همراه با مس استفاده می شود. از ویژگی های این لوله می توان به مقاومت در برابر سایش و خوردگی، گرما و الکتریسیته نارسانا و انعطاف پذیری اشاره کرد. البته به دلیل مقاومت کم آن در برابر سرما و دمای بالا، به راحتی می سوزد و به همین دلیل استفاده زیادی از آن نمی شود.

مزایای استفاده از لوله آبرسانی چیست؟

کم‌وزنی مقیاس ، خاطرجمعی نصب‌ ، رفاه حمل و نقل‌ ، ارز کم‌قیمت و خوب ، قدرت زیاد در مواجه تابش های آفتاب ، طاقت مربوط به‌مکانیک و غیرطبیعی شیمیایی فوق ، مقاوم‌ در برابر‌ فشار‌های‌ داخلی‌ و ظاهری انجام گشته مانند فشار‌ بتن ها ، طاقت در نزد ضربه‌ ، ایستادگی در نزد مواد‌ خورنده ، عدم تراوش دهی ، داشتن اتصالات ایمن‌ و با استمرار ، روزگار مفید‌ و امتداددار ، تنوع‌ در فشردن های باری‌ متفاوت ، تنوع‌ در سایز و قطر ، قدرت حرارتی بالا‌ ، پایدار در مقابل برودت‌ تا منفی ۷۰ پایه سانتی گراد ، پایدار در جلو حریق ، سخت در مقابل رانش و پس‌لرزه و تنش‌های‌ خارجی‌ و ایرانی از مزایای‌ مهم‌ این لوله ها می‌باشند .

قیمت لوله آبرسانی

ارزش لوله آبرسانی باتوجه به اقسام مطرح شده‌ متمایز می باشد . اتصالات یا وصاله ، قطعاتی می باشند که موعد لوله کشی آب گرم و یخ مصرفی برای پیوند لوله ها به یکدیگر ، تغییر‌ جهت‌ دادن‌ لوله ها ، انشعاب‌ گیری ، تغییر کلفتی لوله ها وضع بکارگیری قرار می‌گیرد‌ . برای آگاهی از لوله های آبرسانی شهرنشین ، نرخ لوله ساختمانی ، لوله پلی اتیلن آبرسانی ، لوله ساختمانی ، اشکال لوله های ساختمانی ، اقسام لوله های فاضلاب منزل ، اقسام لوله های فاضلاب در خانه ، اقسام لوله های فاضلاب شهرنشین ، ارزش اشکال لوله های فاضلاب ، اشکال لوله آب ساختمان‌ به فروشگاه‌ آسمان سمنان مراجعه نمایید. جهت هرگونه پرسش و راهنمایی همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات بیشتر ...