فنر خم کن لوله

فیلـتر

نمایش دادن همه 3 نتیجه

برای خم کردن بعضی از لوله ها مانند لوله های مسی، لوله های پنج لایه و لوله های برق از فنر خم کن لوله به صورت دستی استفاده می شود. این محصول یکی از پر استفاده ترین ها در بازار شناخته می شود و انتخاب اول پیمان کاران برای خم کردن انواع لوله می باشد. ما در گذشته در بخش بلاگ های سایت ، مقاله ای با نام خرید فنر لوله خم کن برق به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ آماده کرده ایم که خواندنش برای شما عزیزان خالی از لطف نیست.

فنر خم کن لوله مسی :

از این فنر برای خم زدن لوله های مسی‌ نرم بهره برداری می گردد که حتما باید به صورتی خم گردند که لوله دو پهن‌ نشود یا رو مقطع‌ آن تغییر‌ نکند .

این فنرها به دو قسمت زیر‌ توزیع می شوند‌ :

a-فنر خم کن لوله مسی توکار :

برای خم زدن لوله هایی که لاله‌ شده‌ یا خم کردن‌ سر لوله ها استفاده‌ می‌شود‌ .

سایزهای پرکاربرد : 6 – 8 – 10 – 12/5 – 16 – 19

b-فنر خم کن لوله مسی روکار :

در گذشته بیشتر برای قبل از لاله کردن تولید و استفاده می شد.

نحوه استفاده فنر لوله مسی روکار :

در این دسته فنرها با دقت به سایز لوله ، فنر منظور را تعیین و مصرف می نماییم و لوله را در درون فنر می گذاریم و با دولا شدن فنر , در نهایت خود‌ لوله خم می‌شود‌ .

نحوه استفاده فنر های لوله مسی توکار :

در این نوع فنر ها با توجه به سایز لوله , فنر مورد نظر را انتخاب می کنیم و فنر را در داخل لوله قرار می دهیم. سپس لوله را خم میکنیم , به دلیل وجود فنر در داخل لوله از دفرمه شدن لوله جلوگیری می کند.

از این فنر جهت خم کردن انواع لوله های برق و پی وی سی pvc به صورت دستی استفاده می شود.

سایز های پرکاربرد :11 – 13 – 16 و 21 میلیمتر

نحوه استفاده از فنر خم لوله برق :

a-ابتدا فنر لوله خم کن را در داخل لوله برق قرار می دهیم.

b-یک طرف لوله برق را روی شعله میگیریم تا گرم شود.

c-سپس فنر را خم میکنیم تا لوله کم کم خم شود.

d-بعد از خم شده لوله را در داخل ظرف آب سرد قرار می دهیم تا دوباره خنک شود.

e-فنر را از داخل لوله بیرون می آوریم.

3-فنر خم لوله پنج لایه :

از فنر خم کن لوله 5 لایه برای خم کردن انواع لوله های پنج لایه استفاده می شود که دارای دو مدل مختلف زیر می باشد :

a-فنر خم کن لوله پنج لایه توکار

b-فنر خم کن لوله پنج لایه روکار

نحوه استفاده فنر های لوله پنج لایه توکار :

در این نوع فنر ها با توجه به سایز لوله, فنر مورد نظر را انتخاب می کنیم و فنر را در داخل لوله قرار می دهیم. سپس لوله را خم میکنیم, به دلیل وجود فنر در داخل لوله از دفرمه شدن لوله جلوگیری می کند.

نحوه استفاده فنر های لوله پنج لایه روکار :
در این گونه فنرها با دقت به سایز لوله , فنر مورد‌نظر‌ را گزینش انجام می دهیم و فنر را در تو لوله قرار می دهیم . پس‌از آن لوله را خم می کنیم‌ , به سبب وجود فنر در باطن لوله از دفرمه گشتن لوله جلوگیری‌ انجام می شود . از این فنر برای خم عمل کردن اشکال لوله های برق و پی وی سی pvc به مانند دستی استفاده‌ می گردد .

سایزهای پرکاربرد : 11 – 13 – 16 و 21

روش استفاده از فنر خم سرد لوله برق سایز 25:

نکته‌ بسیار‌ مهم‌ برای استفاده‌ از این محصول‌ و پیشگیری از بروز‌ هرگونه اشتباه و لغزش ، توجه‌ به این موضوع‌ هست که فنر خم سرد‌ لوله برق تنها ویژگی خم عمل کردن لوله‌های برق با خصوصیت خم سرد‌ را خواهد داشت . برای بکارگیری از این فنر خم لوله برق در آغاز فنر را وارد لوله برق سایز 25 کنید‌ . سپس‌ محل‌ مورد‌ نظرتان را مشخص‌ بکنید و با صرف از فشردن بسیار‌ ملایم‌ دست ، مبادرت به خم زدن لوله برق تا زاویه‌ مناسب‌ کنید‌ . در آخر‌ فنر خم لوله برق را از در لوله برون دهید و از لوله برق سایز 25 تغییر‌ شکل‌ یافته ، استفاده‌ نمائید . حتماً این موضوع‌ اصلی را در مورد توجه داشته باشید چنانچه لوله برق شما ویژگی خم سرد‌ را نداشته باشد‌ با مقدار کم فشار‌ دست شکسته‌ می‌شود‌. شما کاربران گرامی اگر نیاز به خرید انواع لوله برق دارید کافیست به صفحه دسته بندی لوله برق و اتصالات فروشگاه اینترنتی آسمان سمنان مراجعه کنید.

اهمیت استفاده از فنر خم کن لوله:

احتمالا این پرسش در ذهن‌ شما هم ایجاد‌ شود‌ که برقکاران ساختمانی به قرار بهره برداری از اقسام زانو برق از فنر خم لوله استفاده‌ می‌کنند ؟ برای جواب به این پرسش‌ حتما باید به منفعت های حیاتی بکارگیری از انواع‌ فنر خم لوله برق اشاره‌ کنیم :

مهم‌ترین امتیاز استفاده‌ از فنر خم لوله این می باشد که فنر زنی و کابل کشی در قوس هایی که با دست ساخته‌ می‌شود‌ راحت‌تر می باشد و فراوان کم پیش‌ می‌آید که فنر کابل کشی در تو آنها گیر کند‌ اتفاقی‌ که در زانوهای برق به وفور‌ رخ می‌دهد .

با خریداری و صرف از فنر خم لوله برق دیگر لزومی به معامله اشکال زانو برق و بوشن نبوده و به میزان شایسته توجهی در خرجی های اجرای سیستم‌ برق بنا پس‌انداز می‌کنید .
باتوجه به این موضوع‌ که در صورت‌ استفاده‌ از فنر خم لوله برق مقدار اتصالات نصف‌ خواهد بود ، پس توانایی مستثنا گشتن لوله‌ها از یکدیگر و توانایی دخول نم و رطوبت‌ به داخل‌ لوله‌ها هم کمتر خواهد شد .
مجدداً با مصرف از این کالاها بر نقیض اقسام زانو برق دیگر لزومی به استفاده‌ از نوار موادچسبنده برق هم نخواهید داشت

نکات مهم خرید فنر خم کن لوله

  1. اندازه لوله‌ی مورد نظر خود را محاسبه کنید تا بدانید چه اندازه‌ی فنر خم‌کنی برایتان مناسب است.
  2. اطمینان حاصل کنید که فنر خم کنی که انتخاب می‌کنید برای شکل دادن به لوله‌ی شما مناسب است. برای مثال، فنر خم کنی برای خم کردن لوله‌ی نسبتاً نازک‌تر فرق می‌کند با فنر خم کنی برای لوله‌ی ضخیم‌تر.
  3. با توجه به مواد سازنده‌ی فنر خم کن، از دو دسته‌ی فنر خم کن های برقی و مکانیکی یکی را انتخاب کنید. فنر خم کن های برقی عموماً برای کارهای پیچیده‌تر، اما پرهزینه‌تر هستند، و فنر خم کن های مکانیکی عموماً برای کارهای ساده‌تر، اما ارزان‌تر هستند.
  4. بررسی کنید که فنر خم کنی که انتخاب می‌کنید قابلیت تنظیم میزان خم‌شدگی را دارد یا خیر، برای مثال فنر خم کنی با زاویه‌های خم‌شدگی دلخواه بهتر از فنر خم کنی با زاویه‌های خم‌شدگی ثابت است.
  5. به قیمت فنر خم کنی توجه کنید، زیرا چندین نوع و مدل فنر خم کن در بازار وجود دارد و هرکدام قیمت ویژگی های خاصی دارد، پس توصیه می‌شود پیش از خرید تحقیقات لازم را انجام دهید.
  6. قبل از خرید فنر خم کن به نظرات و تجربیات دیگران نیز توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سفارش فنر خم کن لوله

شما همراهان شایسته می‌توانید‌ به منظور‌ معامله انواع‌ فنر خم سرد‌ و گرم لوله برق از طریق‌ وب سایت فروشگاه‌ آسمان سمنان اقدام‌ به ثبت‌ سفارشات خودتان نمایید‌ . به اضافه اینکه به مقصود استعلام‌ قیمت‌ بروز‌ این محصولات‌ و دریافت‌ مشورت می‌توانید‌ با کارشناسان ما در تماس‌ باشید .

اطلاعات بیشتر ...