لوله برق UPVC

فیلـتر

در حال نمایش 4 نتیجه

لوله‌های برق UPVC که در اصل مخفف Plasticized Poly Vinyl Chloride می‌باشند در اصل همان لوله‌های PVC می باشند که غیر پلاستیک و سخت شده‌اند و غالبا برای تولید محصولاتی استفاده می‌شوند که در فضا‌های باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. UPVC یک جنس پلیمری است که به صورت سفید و سخت به نظر می‌ رسد و بدون استفاده از مواد نرم کننده (plasticizer) تولید می ‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که UPVC مقاومت بالایی در برابر حرارت، ضربه، شیمیایی و رطوبت داشته باشد.

UPVC به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و مایعات دارد معمولاً برای تولید انواع لوله‌ها از آن استفاده می‌شود. این مواد در سال ۱۹۱۲ در آزمایشگاه تولید شد که بر پایه سنگ سفید نمک و نفت بود که طی چندین فرایند شیمیایی به پودری سفید رنگ تبدیل می‌شد که UPVC نام دارد. UPVC در قیاس با PVC حاوی فتالات یا BPA ( ترکیب شیمیای Bisphenol A) است و این باعث می‌شود که مقاومت آن  در برابر آتش بیشتر بوده،  لذا ایمن‌تر است.

جدول سایزبندی لوله برق UPVC خم سرد

[table id=8 /]

انواع لوله برق upvc

لوله‌های برق UPVC که در صنایع امروزی کاربرد‌های بسیار زیادی دارند خود به دو دسته لوله‌های خم سرد و خم گرم تقسیم می‌شوند که دارای ویژگی‌های متفاوتی می‌باشند. لوله‌های خم گرم به لوله‌های PVC گفته می‌شود که برای خم کردن آن‌ها نیاز به حرارت هست که البته این دسته از لوله‌ها نسبت به لوله‌های خم سرد کاربرد کمتری دارند. اما لوله‌های UPVC خم سرد لوله‌های هستند قابلیت خم‌پذیری بدون استفاده از حرارت را دارند و به صورت سرد و با استفاده از فنر‌های مخصوصی می‌توان به راحتی آن‌ها را در هر زاویه‌ای خم کرد. معمولا لوله‌های برق خم سرد و خم گرم در سه نوع معمولی، نیمه قوی، قوی تولید می‌شوند.

ویژگی های لوله های برق خم سرد UPVC :

لوله‌های برق خم سرد UPVC امروزه بیشترین محبوبیت را در صنایع مختلف دارد چرا که نسبت به سایر لوله‌های برق دارای مزیت‌های بسیاری می‌باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای این لوله‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • این لوله‌ها همانند تمامی لوله‌های UPVC دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و خراش هستند.
 • در برابر فشارها و ضربات مقاومت بالایی دارند.
 • دارای طول عمر بالایی هستند و معمولاً در شرایط مناسب از ۵۰ تا ۱۰۰ سال عمر می‌کنند.
 • دارای استحکام زیاد و وزن پایینی هستند که حمل و نقل و کار با آن‌ها را راحت‌تر کرده است.
 • در برابر خوردگی‌ها با مواد شیمیایی و مایعات مقاوم هستند.
 • این لوله‌ها می‌توانند قابلیت ضدحریق هم داشته باشند و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند.
 • نصب بسیار سریع و راحتی دارند و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارند.
 • دارای کمترین تأثیرات زیست تخریبی هستند و قابلیت بازیافت دارند.
 • از نظر هزینه و قیمت بسیار به صرفه می‌باشند.
 • دارای ایمنی بالایی هستند.
 • در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت قابل ملاحظه‌ای از خود نشان می‌دهند و در دما‌های ۶۰- تا ۸۰+ می‌توانند واکنش کاملاً طبیعی داشته باشند و هیچگونه تغییر رنگ و فرم ندهند.
 • نفوذ‌پذیری بسیار پایین و عدم جذب رطوبت

لوله UPVC برق

کاربردهای لوله برق UPVC :

برخی از کاربردهای لوله‌های برق UPVC به شرح زیر است:
1. سیستم‌ های توزیع الکتریکی: لوله‌ های برق UPVC برای انتقال و توزیع برق در سیستم‌ های الکتریکی استفاده می‌ شوند. به عنوان مثال، در ساختمان‌ها، لوله‌ های UPVC به عنوان مسیر های حفاظتی برای سیم‌ ها و کابل‌ های برق استفاده می‌ شوند.
2. سیستم‌ های نور پردازی و نصب برقی: در سیستم‌ های نورپردازی یا نصب برقی خارجی، لوله‌ های برق UPVC برای حفاظت و انتقال سیم‌ ها و کابل‌ های برق به کار می‌ روند. این لوله‌ ها عموماً در فضا های باز و محیط‌ های خارجی استفاده می‌ شوند.
3. سیستم‌ های آبیاری و فاضلاب: لوله‌های برق UPVC به عنوان قسمتی از سیستم‌ های آبیاری و فاضلاب نیز استفاده می‌ شوند. این لوله‌ ها برای انتقال آب و فاضلاب سفید استفاده می‌ شوند و به دلیل مقاومت آن ها در برابر جریان‌ های سنگین و شیمیایی، مورد توجه قرار می‌ گیرند.
4. صنایع شیمیایی و پتروشیمی: لوله‌ های برق UPVC در صنایع شیمیایی و پتروشیمی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این لوله‌ ها به عنوان راه‌ اندازی و انتقال سیستم‌ های الکتریکی و ابزار های برقی در این صنایع استفاده می‌ شوند.
5. کاربرد های خانگی: لوله‌ های برق UPVC در برخی کاربرد های خانگی همچون نصب الکتریکی، اتصالات سیستم‌ های روشنایی و موارد مشابه استفاده می‌ شوند. آن ها به عنوان یک حلقه ارتباطی امن بین دستگاه‌ ها و سیم‌ های برق عمل می‌ کنند.
این فقط برخی از کاربردهای لوله‌های برق UPVC است و بسته به نیازها و شرایط مختلف، ممکن است در کاربرد های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرند.

خرید و فروش لوله برق خم سرد:

با توجه به رشد روز افزون استفاده از لوله‌های برق می توان انتظار داشت که خرید و فروش این محصولات نیز در بازار‌ها چشمگیر باشد و همینطور نیز هست. با توجه به اینکه محصولات PVC و UPVC امروزه جایگزین دیگر محصولات مانند لوله‌های فلزی، گالوانیزه، سیمانی و پلاستیکی شده‌اند، خرید و فروش آن‌ها نیز در بازار‌ها رواج بسیار خوبی دارد. با توجه به مصرف بالای این محصولات، خرید و فروش آن‌ها نیز سالانه با یک شیب ملایم رو به افزایش است که نشانه اعتماد مردم و مشتریان به این لوله‌های برق می‌باشد.

بهترین برندهای لوله خم سرد

تعیین یکای قیمت واحد برای محصولاتی همانند لوله‌های UPVC اصلاً کار ساده‌ای نیست و با توجه به اینکه شرکت‌ها و برند‌های بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور در این زمینه مشغول فعالیت هستند باید بر اساس فاکتور‌های مشخصی بهترین برند را انتخاب کرد و از قیمت‌های آن اطلاع پیدا کرد. برای انتخاب بهترین برند باید به مشخصاتی همچون کیفیت محصول، طول عمر آن، مواد تشکیل دهند، میزان رضایت مشتریان و ضمانت محصول توجه کرد و همه فاکتور‌ها را در نظر گرفت.

ابعاد و وزن لوله های برق خم سرد:

در این زمینه نیز باید فاکتور‌های زیادی دخیل هستند و می‌تواند در ابعاد و قطر‌های گوناگونی لوله‌های خم سرد را در بازار مشاهده کرد. البته همه لوله‌ها را اندازه‌های ۶ متری که یک استاندارد برای آن‌ها می‌باشد تولید می‌کنند اما بسته به نوع و جنس مواد استفاده شده وزن آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. لوله‌های برق خم سرد UPVC معمولاً در سایز‌های ۱۳/۵ (۲۰ برقی)، ۱۶(۲۵ برقی)، ۲۱ (۳۲ برقی)، ۲۹(۴۰ برقی)، ۳۶(۵۰ برقی) تولید می‌گردند که البته می‌توان در سایز‌های دیگری هم آن‌ها را پیدا کرد.

قیمت لوله برق UPVC در ایران

خریداران اغلب در مورد قیمت این لوله‌ها سؤال‌هایی را مطرح می‌نمایند در جواب این عزیزان باید بگوییم که قیمت لوله‌ها در بازه‌های زمانی مختلف سال و با توجه به ملاک‌های زیادی که در نظر گرفته می‌شود، متغیر است. از این رو گاه مشاهده می‌شود که لوله برق خم سرد در بازار با قیمت‌های بسیار متفاوتی عرضه می‌شود. از این جهت بهتر است قیمت این محصول با توجه به معیار‌هایی همچون کیفیت UPVC، کیفیت ساخت لوله، ابعاد لوله و مشخصات فیزیکی آن سنجیده شود. برای اطلاع از قیمت دقیق این لوله‌های برق می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

اطلاعات بیشتر ...