زانو و بوشن

فیلـتر

نمایش دادن همه 12 نتیجه

زانویی لوله برق یکی از اتصالات پرکاربرد است که در سیستم برق کشی ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله های برق که مهمترین تجهیزات برای پوشش دهی هادی های برق هستند برای انتقال سیم ها نیاز به زانویی لوله برق دارند تا در مسیرهای مختلف بتوان از آن ها استفاده نمود.

در واقع استفاده این محصول نیز مانند لوله های برق از آسیب های جانی جلوگیری می نماید. بنابراین، هم از لحاظ ظاهری برای نظم دهی به سیم کشی برق کاربرد مناسبی دارد و هم ایمنی ساختمان را تضمین می کند.

زانویی لوله برق چیست؟

زانویی لوله برق گونه ای از اتصالات هستند که برای ایجاد زاویه در خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرند. این لوازم در تأسیسات برق ساختمانی بسیار پرکاربرد و ضروری هستند و در مدل ها و جنس های مختلفی تولید می شوند. انشعابات برق در ساختمان با کاربرد زانویی لوله برق با سهولت و سرعت بیشتری انجام می شوند. زانوها در انواع مدل ها و جنس ها تولید شده و هر یک دارای ویژگی های منحصربفردی می باشند. همچنین زانویی ها به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا. سبب صرفه جویی در فضا می شوند.

انواع زانویی لوله برق و کاربرد آن ها

انواع متنوع زانویی لوله برق کاربردهای مختلفی از نظر سایز، جنس و نوع سلیقه برق کار دارند. در واقع از هر نوع زانویی استفاده های متفاوت می شود:

  • زانو عصایی پی وی سی (PVC): از ویژگی های منحصربفرد این زانویی لوله برق می توان به وزن سبک آن، انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر رطوبت و عایق بودن آن اشاره نمود. این زانویی همچنین به دلیل قیمت پایین بسیار پر تقاضا می باشد.
  • زانو عصایی سفید پی وی سی: این زانویی نیز مانند زانویی بالا دارای مزایا و ویژگی های خاصی می باشد: وزن سبک، عایق بودن، ماندگاری در برابر رطوبت، انعطاف پذیری بسیار بالا و کاربری آسان و قیمت مناسب آن.
  • زانویی لوله برق کوتاه پلی آمید: از این نوع زانویی که از جنس پلاستیک قابل اشتعال می باشد تنها برای لوله برق پلی آمید استفاده می شود. هر دو طرف زانویی لوله برق کوتاه پلی آمید به یک اندازه بوده و چهار پیم برای نگهداری بهتر لوله در آن تعبیه شده است.
  • زانو عصایی پلی آمید یا یک سر بلند: خصوصیات زانویی کوتاه در مورد این نوع زانویی لوله برق نیز صدق می کند اما برخلاف زانویی کوتاه یک طرف آن بلند می باشد این نوع زانو از جنس مواد پلی آمید ساخته شده و به مدل عصایی معروف است. با استفاده از این نوع زانویی لوله برق، انشعابات برق با سرعت بیشتری صورت می گیرند. این نوع زانوها در سایز 21 به صورت کوتاه و در سایزهای 16، 13 به صورت عصایی و کوتاه تولید می شوند.
  • زانویی دور دار پی وی سی: زانویی لوله برق دور دار یا دور طرف بلند با جنس PVC تولید شده و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

کاربرد زانویی لوله برق در ساختمان

همانطور که قبلا نیز ذکر شد استفاده از زانویی می تواند به کار انشعابات برق سرعت بیشتری ببخشد. اما برای اتصال زانویی لوله برق بسیار مهم است که از پیمانکار یا مهندس ناظر که در این حرفه از مهارت بالایی برخوردار است کمک گرفته شود تا علاوه بر سیم کشی های ساختمان، کاربرد زانویی را نیز به بهترین شکل صورت گیرد و از نتیجه کار رضایت کامل حاصل شود.

دقت بالا در زمینه سیم کشی و لوله گذاری برق ساختمان به این دلیل مهم است که میزان خسارت های احتمالی به حداقل برسد. گاهی اوقات بنا به علل مختلفی مانند خراب شدن لوله ها، نفوذ مصالح به داخل لوله برق یا جدا شدن زانویی از لوله برق لازم است که تعمیر یا تعویض صورت گیرد و در صورتی این عملیات با موفقیت و به راحتی صورت خواهد گرفت که از متریال و اتصالات برق استاندارد استفاده شده باشد.

فروش انواع زانو و بوشن برق

زانویی لوله برق آسمان سمنان با بهترین کیفیت و در انواع مختلف ساخته شده و هر یک از آنها کاربرد متفاوت و خاصی در لوله کشی برق ساختمان دارد. دوام و کیفیت بالا یکی از ملزومات ایمنی در اتصالات برقی است که می توان این ویژگی را در تمامی محصولات آسمان سمنان مشاهده نمود. متقاضیان عزیز می توانند برای خرید زانویی لوله برق و سایر محصولات با واحد فروش آسمنان سمنان در ارتباط باشند و پس از ارائه توضیحات محصولات. در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات این مجموعه بهره مند شوند.

اطلاعات بیشتر ...