همچیز در مورد دستگاه لوله پلی اتیلن برق

همچیز در مورد دستگاه لوله پلی اتیلن برق

امروزه به دلیل استفاده از روش های ساختمان سازی مدرن در ایران، لوله های پلی اتیلن برق بسیار پر کاربرد شده اند. به طوری که نبود آنها باعث افزایش چشمگیر هزینه های لوله کشی برق ساختمان خواهد شد. ما در مجموعه آسمان سمنان قصد داریم تا در مورد تمامی مباحث دستگاه لوله پلی اتیلن برق صحبت کنیم تا اطلاعات کاملی از آن داشته باشید. با ما همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه لوله پلی اتیلن برق

در ایران با توجه به استفاده از دستگاه های پیشرفته جهت تولید لوله های پلی اتیلن برق اقدام می‌کنند. این دستگاه ها دارای تجهیزات مختلفی هستند تا بهترین لوله را تولید کنند. به صورت کلی اجزای تشکیل دهنده دستگاه لوله پلی اتیلن برق به شرح زیر است:

 1. دستگاه مواد کش
 2. دستگاه گراویمتریک
 3. دستگاه اکسترودر
 4. سیستم مانیتورینگ
 5. دستگاه قالب یا دای
 6. مخزن خلاء
 7. اولتراسونیک
 8. مخزن خنک کننده
 9. دستگاه کشنده
 10. دستگاه جت پرینتر
 11. دستگاه برش

همچیز در مورد دستگاه لوله پلی اتیلن برق

1- دستگاه مواد کش در خط تولید لوله پلی اتیلن برق

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، وظیفه مکش مواد اولیه پلی اتیلن به میزان کافی به قیف و ورودی دستگاه اکسترودر را بر عهده دارد و باعث می‌شود تا مواد اولیه دستگاه لوله پلی اتیلن برق به هیچ عنوان کسری نداشته باشد.

2- دستگاه گراویمتریک

این دستگاه که بروز قیف ورودی مواد اولیه به دستگاه نصب می‌شود، وظیفه کنترل اتوماتیک وزن مواد اولیه مورد استفاده در لوله های پلی اتیلن برق را بر عهده دارد.

3- دستگاه اکسترودر

اگر بخواهیم به به ساده ترین شکل ممکن، کار دستگاه اکسترودر را بیان کنیم، می‌توانیم بگوییم که قلب دستگاه لوله پلی اتیلن برق می‌باشد. این دستگاه ها برای شکل دهی مواد اولیه پلی اتیلن جهت تبدیل شدن به لوله های برق پلی اتیلن استفاده می‌شود.

4- سیستم مانیتورینگ

وجود صفحه نمایش بر هر یک از تجهیزات دستگاه لوله پلی اتیلن برق وجود دارد، ولی برای کنترل و هماهنگی تمامی تجهیزات با هم، یک سیستم مانیتورینگ در اکسترودر وجود داشته که عملکرد کل تجهیزات را بررسی می‌کند.

5- قالب

این دستگاه که به نام دای (Die) هم شناخته می‌شود یک ارتباط دهنده بین قالب و اکسترودر است که وظیفه فشرده سازی مواد مذاب پلی اتیلنی به صورت یکنواخت در ورودی قالب لوله را برعهده دارد. این دستگاه باعث تولید لوله پلی اتیلن برق با کیفیت یکسان می‌شود.

6- مخزن خلاء

این قسمت از تجهیزات دستگاه لوله پلی اتیلن برق، بعد از قالب و قبل از مخزن خنک کننده نصب می‌شود. مواد مذابی که از داخل قالب خارج می‌شوند، هنوز بافت خمیری دارند و باید در یک فرایند شکل لوله را به خود بگیرند. بنابراین در مخزن خلاء مواد پلی اتیلن ذوب شده به شکل لوله درآمده و از آن خارج می‌شود.

7- دستگاه اولتراسونیک دستگاه لوله پلی اتیلن برق

این دستگاه دقیقا بعد از مخزن خلاء قرار گرفته و ضخامت لوله تولید شده را از 8 جهت مختلف اندازه گیری می‌کند.

8- مخزن خنک کننده دستگاه لوله پلی اتیلن برق

این مخزن دقیقا بعد از مخزن خلاء و قبل از دستگاه کشنده و جت پرینتر قرار دارد و با توجه به سرعت تولید لوله پلی اتیلن برق، وظیفه خنک کردن لوله تولید شده را دارد.

9- دستگاه کشنده

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است وظیفه کشیدن لوله های تولید شده، بدون هیچ فشار متعارف و مظاعف، به صورت یکنواخت را بر عهده دارد. به دستگاه Hauloff هم می‌گویند و جزو یکی از مهم ترین بخش های دستگاه لوله پلی اتیلن برق بحساب می‌آید.

10- جت پرینتر دستگاه لوله پلی اتیلن برق

حال که لوله پلی اتیلن تولید شد، نوبت به چاپ برند، استاندارد و مشخصات لوله بر روی آن است. وظیفه دستگاه جت پرینتر، چاپ تمامی آیتم هایی که نیاز دارید بر روی لوله است.

11- دستگاه برش

حال که تمامی لوله ها به صورت یکنواخت تولید شد، آخرین مرحله دستگاه لوله پلی اتیلن برق به برش در متراژ های مخلتف مربوط می‌شود. شما با تنظیم دستگاه برش می‌توانید در اندازه های مختلفی لوله ها را برش زده و برای بسته بندی آماده کنید.

حال که در مورد تمامی مراحل و تجهیزات دستگاه لوله پلی اتیلن برق صحبت کردیم، باید متوجه روال کار تولید شده باشید. در ادامه در مورد هزینه خرید دستگاه لوله پلی اتیلن برق صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

هزینه خرید دستگاه تولید لوله پلی اتیلن برق

همچیز در مورد دستگاه لوله پلی اتیلن برق

در صورتی که قصد خرید خط تولید لوله پلی اتیلن برق را دارید، حتما نیاز هست تا با یکی از مشاوران متخصص در این مورد صحبت کنید. شرکت های زیادی اقدام به فروش دستگاه لوله پلی اتیلن برق می‌کنند ولی ممکن است همه آنها برای شما مناسب نباشد.

در حال حاضر قیمت دستگاه تولید لوله پلی اتیلن برق هزینه ای حدود 600 میلیون الی 1.200 میلیارد تومان است که شما با توجه نو یا دست دوم بودن آن می‌توانید بر اساس بودجه خود تصمیم بگیرید.

آیا تولید لوله پلی اتیلن برق صرفه اقتصادی دارد؟

در صورتی که شما از یک تولیدکننده برتر مانند شرکت آسمان سمنان این سوال را بپرسید، به شما می‌گوید که با توجه به تلاش های بی‌وقفه و مشتری مداری در مدت زمان طولانی، بله بصرفه است. ولی در طول این مدت چه اتفاقاتی ممکن است برای مجموعه شما بی‌افتد؟؟ قطعا چالش های مالی، بازاریابی و فروش، خرابی دستگاه و … را باید تحمل کنید.

بنابراین اگر به تازگی قصد وارد شدن به این حوزه را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا چندین سال فقط در بحث فروش لوله پلی اتیلن فعالیت کرده تا مشتریان خود را پیدا کنید و بعد از آن اقدام به راه اندازی دستگاه تولید لوله پلی اتیلن برق کنید.

از کجا می‌تونم لوله پلی اتیلن برق با قیمت مناسب بخرم؟

همچیز در مورد دستگاه لوله پلی اتیلن برق

بهترین گزینه برای شما، همکاری با کارخانجات تولیدی لوله است. شما با همکاری با کارخانجات معتبر مانند آسمان سمنان، براحتی می‌توانید محصولات بسیار باکیفیت را با قیمت بسیار مناسب را خریداری کرده و آن را در شهر سکونت خود پخش کنید. کارخانه  آسمان سمنان دارای سابقه بسیار درخشان در بحث تولید انواع لوله های برق در ایران بوده و براحتی می‌تواند تمامی مشاوراتی که نیاز دارید را در اختیارتان بگذارد.

ممنونیم از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم تا تمامی موارد دستگاه لوله پلی اتیلن برق را به شما عزیزان بیان کنیم.

به این مقاله امتیاز دهید
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *