جعبه تقسیم

فیلـتر

در حال نمایش 9 نتیجه

جعبه تقسیم برق فلزی بهتر است یا پلاستیکی

جعبه تقسیم یکی از قطعات مهم و پرکاربرد در بخش سیم کشی هر ساختمان است که کابل ها و لوله های برق ساختمانی در داخل شیار های آن قرار می گیرند و ایمن سازی می شوند. در واقع این قطعه الکترونیکی در ساختمان‌ سازی مدرن جهت انشعاب گرفتن از مسیر سیم‌ها استفاده می شود. این قطعات بر روی دیوار یا سقف نصب می شوند. عمده کاربرد آن ها جهت جلوگیری از بی نظمی سیم کشی ساختمان و همچنین جهت افزایش ایمنی سیم کشی های ساختمان در برابر خطر هایی مانند گرما، ضربه و … است.

کاربرد و مزایای جعبه تقسیم

 • از تماس مستقیم افراد با سیم‌های برق جلوگیری و محافظت می‌کند.
 • در هنگام وقوع حادثه از گسترش آتش سوزی جلوگیری می کند.
 • باعث محافظت سیم‌های برق از گرد و غبار و رطوبت می شود.
 • مهمترین کاربرد آن در توزیع طبقه‌بندی برق در واحد‌های ساختمانی است.
 • باعث جلوگیری از جویده شدن سیم‌ها توسط جوندگان موزی مثل موش می شود.

جدول سایز بندی جعبه تقسیم

جعبه تقسیم 20*20جعبه تقسیم 20*30جعبه تقسیم 30*30
جعبه تقسیم 30*40جعبه تقسیم 40*40جعبه تقسیم 40*60
جعبه تقسیم 30*25جعبه تقسیم 40*50جعبه تقسیم 50*50

انواع جعبه تقسیم

همانطور که گفته شد این قطعات فلزی یا پلاستیکی جزء جعبه های فلزی هستند و جهت محافظت از سیم‌ها و تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند که البته در دو نوع روکار و توکار تولید می‌شوند و در بازار به فروش می رسند. کاربرد هریک از این قطعات براساس نیاز شما تعیین می شوند و شما باید در هنگام خرید دقت نمایید که آیا مدل روکار نیاز دارید و یا مدل توکار؟ همچنین باید توجه داشته باشید این قطعات دارای جنس های مختلفی هستند که بر قیمت آن ها نیز تاثیر می گذارد. در ادامه ما به بررسی هر دو مدل می پردازیم و در زمینه خرید محصولات، شما را راهنمایی می کنیم.

مجموعه صنعتی آسمان سمنان با هدف ارتقای خدمات قبل از فروش خود با بهینه‌سازی روزانه این وب‌سایت که از آن به عنوان “اولین مرجع اطلاع‌رسانی و خدماتی حوزه محصولات برقی در کشور” یاد می‌شود سعی دارد شما همراهان را بیش از پیش با تمام جزئیات محصولات تولیدی خود آشنا و شرایط را برای ثبت سفارش و ارسال آن در اسرع وقت مهیا سازد؛ هم اکنون شما می‌توانید با برقراری ارتباط با واحد فروش مراحل فوق‌الذکر را به راحتی انجام دهید.

جعبه تقسیم توکار

جعبه تقسیم توکار ، برای توضیح این محصول باید گفت در واقع جعبه تقسیم یک محفظه پلاستیکی یا گاهاً فلزی درب‌دار است که با هدف پوشاندن تجهیزات الکتریکی هر واحد ساختمانی یا صنعتی که برق در آنجا وجود دارد ساخته می‌شود، این جعبه‌ها که از انواع لوازم جانبی برقی نیز محسوب می‌شوند در سیم کشی‌های ساختمانی در مسیر سیم‌ها و کابل‌ها قرار داده می‌شوند. البته جعبه‌های توکار در ساختمان کمتر از نوع روکار کاربرد دارند.

جعبه تقسیم رو کار

جعبه تقسیم روکار، شاید به نظر خیلی از سازنده‌ها زمان استفاده از جعبه تقسیم‌های توکار دیگر به سر آمده، اما ما در مجموعه صنعتی آسمان سمنان با هدف همراهی با سازنده‌ها این محصول را همچنان در خط تولید خود حفظ کرده‌ایم و در دو نوع پلاستیکی و فلزی تولید می‌کنیم. این جعبه تقسیم‌ها معمولاً درجه حفاظت بالایی دارند و در برابر رطوبت، گردوغبار، نم و سایر عوامل مقاومت بالایی دارند، بنابراین نه تنها برای حفاظت از سیم و کابل بلکه برای پوشیده سازی آنها از جلوی چشم و زیباتر شدن محیط نیز قابل استفاده می باشند. در این مدل سیم های برق درون شیارها قرار گرفته و با پیچ ثابت و محکم می‌شوند،و در آخر آن را بسته و بر روی دیوار نصب می‌کنند.

جعبه تقسیم برق فلزی بهتر است یا پلاستیکی

عامل مهم در هنگام انتخاب جعبه اتصال

 • میزان درجه حفاظت و ایمنی جعبه اتصال
 • جنس بدنه و درب جعبه
 • نحوه قرارگیری و سازمان دهی سیم‌ها در داخل جعبه
 • ابعاد و اندازه جعبه تقسیم

مهم ترین موارد در انتخاب جعبه تقسیم

 • درجه حفاظت و ایمنی جعبه اتصال
 • نحوه قرار دادن و سازماندهی سیم ها در داخل جعبه اتصال (نوع و تعداد پایانه ها)
 • مواد جعبه
 • اندازه و شکل جعبه دیواری

اندازه و شکل کلی جعبه تقسیم در بازار

جعبه های اتصال در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک جعبه اتصال برای اتصال یک ترمینال در دیوار خود هستید، نصب جعبه اتصال فولاد ضد زنگ 4 طرفه راه حل ایده آلی نیست.

آشنایی با سایز های مختلف جعبه تقسیم ها :

سایز های بیکس برق ها نیز متنوع است و بسته به نیاز متفاوت است. اندازه های شایع بیکس برق عبارتند از :

۱۲۵×۸۰×۵۹۰ میلی‌متر

۲۰۰×۱۵۰×۶۰۰ میلی‌متر

۳۰۰×۲۰۰×۸۰۰ میلی‌متر

جعبه‌های تقسیم در اشکال زیر ساخته می‌شوند:

 • جعبه تقسیم مربع
 • جعبه تقسیم گرد
 • جعبه تقسیم سقفی
 • جعبه تقسیم مستطیلی
 • جعبه تقسیم هشت ضلعی

نکاتی در هنگام نصب جعبه

از آنجایی که این قطعات مستقیما با برق در تماس هستند، پس باید قبل از انجام هر کاری همیشه برق را خاموش کنید. سپس برای جاگذاری جعبه تقسیم ها باید توجه داشته باشید که این قطعات بیشتر در گوشه دیوارها و با فاصله ۲۵ تا ۴۰ سانتی متر از سقف نصب می شوند. پس از نصب دقت کنید هیچ گونه سیم برقی از آن بیرون نیامده باشد. همچنین نباید سیم های برق درون جعبه لخت باشند؛ چرا که باعث ایجاد خطر برق گرفتگی وجود می شود.

نقش ترمینال در جعبه تقسیم چیست؟

ترمینال ها نقش اساسی را در جعبه های تقسیم ایفا می کنند؛ چرا که آن ها نقطه اتصال سیم ها هستند و در صورت نبودن آن ها هیچ سیمی نمی تواند با یکدیگر ارتباط موثر بر قرار کند و در خدمات رسانی آن ها اختلال ایجاد می شود.

کاندوئیت برق چیست؟

کاندوئیت برقدر مسیر کابل کشی به همراه جعبه تقسیم و سایر اتصالات قرار می گیرد که در زمینه حفاظت و هدایت کابل ها نقش عظیمی را ایفا می کند.

مزایای استفاده از جعبه تقسیم برق :

. ایمنی بیشتر: یکی از مهمترین استفاده های جعبه تقسیم برق، فراهم کردن ایمنی بیشتر برای خانه و ساختمان است با استفاده از برق این وسیله با استفاده مستقیم یا مستقیم/معکوس به وسیله یک قاطع برقی ، در صورت بروز هرگونه خطر و تنظیم مجدد متر جریان الکتریکی و یا مشاهده‌ی بروز اشکال ، خطا را شناسایی کرده و به روشن شدن لامپ اخطار آن را به اطلاع کاربر/کارشناس اطلاع می دهد و در نتیجه احتمال تصادف را کاهش می دهد

ارائه قابلیت کنترل برق: با استفاده از قابلیت‌های جعبه تقسیم برق، کاربر قادر است برای ایمنی خود به پایه های یک‌پرسنل احتیاج نداشته باشد. به علاوه، این کار باعث کاهش هزینه های کلی نیز می شود

نصب آسان: نصب جعبه تقسیم برق ساده است. توصیه می شود جعبه تقسیم برق در هر کانکس و قفس برق جداگانه نصب شود. این در نتیجه به دست آوردن فضای کمتر و کارایی بیشتر می‌کند

دوام بیشتر: با توجه به اینکه این وسیله از جنس پلاستیکی است ، به راحتی ضدآب است که یکی از مهمترین مزایای استفاده از آن و دوام بیشتر و طول عمر آن نیز می بشاد.

بار قابل تحمل : جعبه تقسیم ها عملکرد مناسبی را برای برآورده کردن بارهای سنگین برقی فراهم می آورند

سیستم خودتنظیم: امروزه جعبه های تقسیم برق مجهز به سیستم های خودتنظیم هستند که برای برقراری تنظیمی از پیچیدگی تنظیم دستی و امنیت بیشتر فراهم می کند

بنابراین، استفاده از جعبه تقسیم برق باعث بهبود ایمنی برق در ساختمان شما می شود، جلوگیری می کند از بروز خسارات برقی و بهبود کیفیت برق مصرفی می شود

انتخاب جعبه تقسیم مناسب

جعبه های توزیع برق انواع مختلفی دارند و از نوعی فلز یا پلاستیک ساخته می شوند. جعبه شکست مناسب برای شما بستگی به نیاز شما دارد. آیا به جعبه توزیع ضد آب نیاز دارید؟ آیا برای استفاده در فضای باز یا داخلی به جعبه پارتیشن نیاز دارید؟

بیایید گزینه split box را خلاصه کنیم. هنگام انتخاب جعبه پارتیشن باید چهار فاکتور مهم زیر را در نظر بگیرید:

 • کلاس حفاظت جعبه تقسیم
 • نحوه اتصال سیم های داخل جعبه اتصال (نوع و تعداد پایانه ها)
 • اندازه و شکل جعبه دیواری
 • جعبه توزیع از چه موادی ساخته شده است؟

خرید جعبه تقسیم

جهت خرید هر از محصولات می توانید مستقیما از سایت آسمان سمنان اقدام به سفارش کنید و یا با کارشناس فروش ما تماس حاصل فرمایید. تمامی محصولات با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب به فروش می رسد.

قیمت جعبه تقسیم برق

برای داشتن باکس تقسیم با کیفیت خوب و مقاومت بالا باید تا حدودی هزینه بیشتری پرداحت نمایید چرا که قیمت جعبه تقسیم برق به سایز و نوع فلزی یا پلاستیکی آن بستگی دارد. با خرید جعبه تقسیم قیمت مناسب تا سالیان سال بدون تعویض باکس برق از تجهیزات الکتریکی خود استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر ...