لوله خرطومی فلکسی

فیلـتر

در حال نمایش 3 نتیجه

لوله خرطومی فلکسی از انعطاف پذیری و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین دلیل به لوله‌های فلکسی و یا فلکسیبل (انعطاف پذیر) شهرت یافته‌اند. این ویژگی مهم سبب شده است تا این محصول در انتقال سیم‌ها و کابل‌های برق، دوربین‌های مدار بسته، کابل‌های مخابرات و از این دست سیم کشی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

لوله خرطومی فلکسی از فلز گالوانیزه بسیار مقاوم ساخته شده‌ است و به همین دلیل دارای مقاومت بسیار مطلوبی است و م یتوان از آن در فضاهای خارج از ساختمان‌ها نیز استفاده کرد تا به خوبی از کابل‌های برق محافظت کند.

 

مزایای لوله خرطومی فلکسی

به طور کلی مزایای استفاده از لوله برق خرطومی فلکسی شامل موارد زیر می باشند که عبارت اند از:

1. مواد ساخت: لوله برق خرطومی فلکسی از مواد انعطاف ‌پذیر و کشسانی ساخته می ‌شود مانند پلیوینیل کلراید (PVC)، پلی اتیلن (PE) یا پلی آمید (PA). این مواد به لوله برق انعطافیت و مقاومت می‌ بخشند.

 

2. انعطاف ‌پذیری: لوله برق خرطومی فلکسی قابلیت انحنا و تغییر شکل دارد، بنابراین می ‌توان آن را به سادگی در نقاط مختلف و با توجه به نیازهای محیطی نصب کرد.

 

3. مقاومت مکانیکی: لوله برق خرطومی فلکسی دارای مقاومت بالا در برابر ضربه ‌ها، خم شدن ها، انحرافات و پارگی‌ ها است. این ویژگی‌ ها سیم‌ ها و کابل ‌ها را در برابر خطرات مکانیکی حفاظت می‌ کند.

 

4. مقاومت در برابر شرایط محیطی: لوله برق خرطومی فلکسی می ‌تواند در برابر شرایط محیطی مختلف مقاومت کند. این شامل مقاومت در برابر دماهای بالا، رطوبت، خاکستر و مواد شیمیایی است.

 

5. عمر مفید طولانی: به دلیل مقاومت خود در برابر خرابی و پارگی، لوله برق خرطومی فلکسی دارای عمر مفید طولانی است.

 

6. نصب آسان: به دلیل انعطاف ‌پذیری بالا و قابلیت تغییر شکل، نصب و اتصال لوله برق خرطومی فلکسی بسیار آسان است و نیاز به ابزارهای ویژه ندارد.

 

7. قابلیت تعویض: در صورت لزوم تعویض کابل ‌ها یا سیم‌ ها، لوله برق خرطومی فلکسی را می ‌توان به راحتی جدا کرد و دوباره نصب کرد.

8. مقاومت به حرارت: بعضی از لوله‌های برق خرطومی فلکسی می‌ توانند مقاومت به حرارت بالا را داشته باشند که این ویژگی آن ها را برای استفاده در صنایع با دماهای بالا مورد استفاده قرار می ‌دهد.

 

9. محافظت الکترومغناطیسی: همچنین لوله برق خرطومی فلکسی یک محافظ الکترومغناطیسی خوب برای سیم‌ ها و کابل ها به شمار می رود.

 

راهنمای خرید لوله فلکسی برق:

با گذشت زمان جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی لوله های فلزی دغدغه بسیاری از کارشناسان بوده است و همین موضوع باعث شده تا کارشناسان روش های مختلفی را در این راستا ارائه و در مواردی از آن ها استفاده کنند.

به عنوان مثال برای جلوگیری از پوسیدگی لوله های فلزی، روکش گالوانیزه در نظر گرفته می شود که باعث مقاومت بیشتر آنها می شود. این موضوع در مورد سیم ها و کابل های حامل برق نیز صادق است و باید شرایط ایمن و مناسب برای حفاظت از آنها ایجاد شود تا عمر مناسبی داشته باشند. معمولا برای اطمینان از ایمنی و حفاظت کابل های برق از مجرای برق استفاده می شود که دارای مواد مختلفی می باشد که از جمله آنها می توان PVC، گالوانیزه و UPVC را نام برد.

خرید لوله خرطومی فلکسی به دلیل مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب برای محافظت از سیم های برق بسیار توصیه می شود.

کاربرد لوله خرطومی فلکسی

  • پیشگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه‌‌ای مانند: آتش‌‌سوزی ساختمان در اثر اتصال و جرقه سیم
  • برق قابلیت انعطاف بالا به صورت توکار و بیرون کار
  • قابلیت نصب در بخش‌‌های مختلف یک واحد ساختمانی
اطلاعات بیشتر ...