قیمت لوله پلاستیکی

قیمت لوله پلاستیکی

در این پست ما قصد داریم در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت لوله پلاستیکی و اینکه چگونه هزینه های خود را در لوله کشی پایین بیاوریم صحبت کنیم. هدف از تهیه این پست توسط آسمان سمنان این بوده است تا هموطنان علاوه بر تهیه لوله پلاستیکی با کیفیت با پایین ترین قیمت کار لوله کشی خود را به سرآنجام برسانند. با آسمان سمنان همراه باشید.

قیمت لوله آب

برای تعیین قیمت تمام شده یک لوله آبرسانی، لازم است ابتدا به انواع لوله های موجود برای آبرسانی نگاهی بیندازیم، سپس قیمت هر یک از مدل های دیگر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و مشخصات آن ها را یادداشت نماییم. جدا از بحث قیمت می توان یادآوری کرد که مناسب بودن نوع پمپ برای مصارف مختلف مهم تلقی می شود و باید با مشاهده قیمت و مشخصات پمپ بهترین پمپ آب را انتخاب کرد. به طور کلی لوله های مورد استفاده برای توزیع آب به دو گروه لوله های پلیمری و لوله های فلزی تقسیم می شوند.
قیمت لوله های پلاستیکی سفید، مشکی و پنج لایه به طور کلی متری و قیمت لوله های فلزی و مشابه به صورت انشعاب به فروش می رسد. در واقع پنج لایه لوله پلی اتیلن سفید و مشکی به صورت رول بسته بندی شده و در بازار به فروش می رسد. لوله پلی اتیلن فقط برای حمل آب سرد در نظر گرفته شده است.

در حال حال حاضر قیمت هر شاخه لوله آب پلاستیکی سفید 4 متری سایز 20 یا 2, در حدود 70 هزار تومان,  قیمت هر متر لوله پلی اتیلن مشکی در حدود 7 هزار تومان, قیمت هر متر لوله پنج لایه 18 هزار تومان و قیمت هر شاخه لوله 6 متری فلزی یا گالوانیزه در حدود 350 هزار تومان در بازار می باشد. البته بدلیل نوسانات قیمت برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات لوله آبرسانی آسمان سمنان

برند و وزن لوله تاثیر مستقیمی بر قیمت لوله دارد. برای برآورد هزینه خرید اتصالات لوله، علاوه بر قیمت لوله آب، باید به قیمت اتصالات برای هر نوع لوله نیز توجه کرد. به عنوان مثال، قیمت یک لوله پنج لایه تقریباً به اندازه یک لوله سفید است، اما با توجه به هزینه اتصالات آنها، هنگام ساخت یک سیستم لوله کشی، باید حدود 30 تا 40 درصد بیشتر برای خرید تمام لوله های آب هزینه شود.

قیمت لوله پلاستیکی

انواع لوله مناسب برای لوله کشی

لوله پلیمری شامل موارد زیر می شود :

  • لوله اتصال پلاستیکی تک لایه یا لوله آهنی سفید
  • لوله اتصال پنج لایه
  • لوله های فویل سه لایه
  • لوله تک لایه Pax

در مقایسه قیمت لوله های آب ساختمان می توان گفت اگر لوله کشی آپارتمان با لوله سفید با خرید لوله و اتصالات 5 میلیون تومانی حدود 7 میلیون تومان پنج لایه و تقریبا 10 میلیون تومان با تمام فلزی انجام شود. بنابراین لوله ها می توانند اولویت اکثر افراد باشد و مدیران اجرای خطوط لوله با لوله های پلاستیکی تک لایه و تا حدی لوله های پنج لایه هستند.

انواع لوله های پلیمری آبرسان

لوله پلاستیکی پلی پروپیلن تک لایه، لوله سه لایه پیچ، لوله PEX پنج لایه، لوله PEX تک لایه، لوله UPVC آبرسانی و لوله پلی اتیلن اسکرو از جمله لوله های اتصالی هستند که با قیمت لوله آب قابل استفاده هستند.  علاوه بر لوله های پلی اتیلن و لوله های UPVC که برای آب گرم مناسب نیستند و فقط برای آب سرد استفاده می شوند، برای لوله های آب سرد و گرم می توان از انواع پلیمرهای دیگر نیز استفاده کرد.

قیمت هر شاخه لوله پلاستیکی

لوله های پلاستیکی آب قیمت بسیار کمتری نسبت به لوله های فلزی دارند و به دلیل حمل و نقل و اجرا آسان و عدم پوسیدگی و خوردگی، در 2 دهه اخیر به طور کامل جایگزین لوله های فلزی شده اند. این لوله ها از نظر هزینه لوله و اتصالات هزینه کمتری دارند و از نظر اجرا نیز دستمزد بسیار کمی برای لوله کش دارند.
قیمت لوله پلاستیکی آب سفید را می توان در بین تمامی لوله های مناسب برای آب سرد و گرم کمترین قیمت دانست و البته قیمت بیشتری نسبت به لوله پلی اتیلن دارد. با مشاهده اقلام موجود در لیست قیمت آسمان سمنان، قیمت مناسب این نوع لوله ها را خواهید یافت.
لوله در شاخه های 4 متری تولید می شود و در حال حاضر هر شاخه 4 متری لوله پلاستیکی 20 یا 1/2 حدود 70 هزار تومان قیمت دارد.
لوله 25 یعنی سایز بزرگ با قیمت حدود 110 هزار تومان، لوله 32 پلاستیکی حدود 200 هزار تومان، لوله 40 حدود 300 هزار تومان، لوله 50 حدود 600 هزار تومان هر شاخه 4 متری و لوله 63 حدود 1 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری می شود.

قیمت لوله پلاستیکی

قیمت لوله آب پلاستیکی مشکی

لوله های پلی اتیلن به رنگ مشکی تولید و در 3 استاندارد فاضلاب، آبرسانی و آبیاری تولید و عرضه می شود. این لوله های مشکی رنگ که ماده اولیه آن پلی اتیلن است قیمت بسیار به صرفه ای دارند اما برای آب گرم مناسب نیستند. بیشتر این لوله ها برای لوله کشی آب، تامین آب کشاورزی و آبیاری باغ ها استفاده می شود. اتصالات این لوله ها به راحتی با پیچ و حلقه آب بندی شده و به راحتی قابل استفاده است.
در حال حاضر هر متر لوله پلی اتیلن سایز 20 حدود 7000 هزار تومان است. این لوله های کشاورزی به صورت رول و توپی به طول حداقل 200 متر عرضه می شود.

نتیجه گیری

اگر می خواهید هزینه لوله را کاهش دهید، بهتر است از لوله های تک لایه استفاده کنید. اگر فکر می کنید کیفیت مهمتر از قیمت است به سراغ لوله های 5 لایه با افزایش 30 درصدی بروید و اگر کارهای آبیاری کشاورزی و باغی دارید از لوله های پلی اتیلن استفاده کنید. همچنین می توانید لوله های گالوانیزه را برای بالا بردن آب در ساختمان های بالای 5 طبقه در نظر بگیرید، زیرا نگرانی آب گرم و دبی زیاد وجود دارد. به طور کلی می توان نتیجه گرفت که تفاوت قیمت لوله کشی ارزان و گران بین 30 تا 40 درصد است. برای خرید لوله پلاستیکی با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *