نکات طلایی نورپردازی طلا فروشی

نکات طلایی نورپردازی طلا فروشی

نورپردازی در طلافروشی از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در جذب مشتری و افزایش فروش تاثیر بسزایی داشته باشد. در این پست قصد داریم به نکات طلایی و کم کردن هزینه های شما و همچنین به،ارتقا دادن سطح نورپردازی شما در طلا فروشی اشاره کنیم.

نکات طلایی نورپردازی طلا فروشی

اگر طلا فروش هستید  حتما به این فکر کرده‌اید که چه طور می‌توانید درخشش طلا و جواهرات داخل ویترین را بیشتر از گذشته کرد. روشنایی و نورپردازی طلافروشی، فروشگاه جواهرات و نقره موضوعی داغ بین طلا فروشان است که کمی این موضوع پیچیده می باشد که فقط با انتخاب چند لامپ آفتابی و چند چراغ توکار پر نور، به روشنایی مورد نظر خود برسید.استفاده از نور خورشید در نور طلافروشی باعث می شود که الماس های موجود در ویترین در نگاه اول روشن به نظر برسند اما رنگ یشمی. فیروزه و سایر سنگ های قیمتی رنگی ممکن است در زیر این نور محو شوند. راه حل استفاده از انواع نور با نور با کیفیت بالا و دمای رنگ مناسب است. متخصصان نورپردازی و مهندسان طراح لامپ ها و فانوس های LED به دنبال نزدیک ترین نور به نور خورشید هستند. باید بدانید که نور خورشید بهترین نور در طبیعت برای تطبیق چشم ما با آن است. با استفاده از این نکته و سایر نکات در ادامه این مقاله می توانید بهترین نور ممکن را برای جواهرات خود داشته باشید.

نور پردازی

میزان نور مورد نیاز برای روشنایی دکور

الماس ها برای نشان دادن درخشندگی خود به نور سفید روشن نیاز دارند. طلا در رنگ های گرم و نزدیک به زرد برای بهترین ظاهر ارائه می شود. 4000-4300 کلوین برای الماس و 3000-3500 کلوین برای طلا، رنگ های روشن ترجیح داده می شوند.به طور کلی، مقدار نور 2000 لوکس برای روشن کردن دکوراسیون مغازه کافی است. با این حال، با توجه به خواسته ها و نیازها، می توان به سطح روشنایی 4000 لوکس دست یافت.

میزان نور مورد نیاز برای مکان های عمومی

برای نورپردازی عمومی کف کارگاه، 800 لوکس انتخاب خوبی خواهد بود. زیرا نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه باید از نورپردازی در سطح فروشگاه پرنورتر باشد. بنابراین توجه مشتریان شما به محصولات موجود در دکوراسیون فروشگاه جلب می شود. رنگ های گرم 2700-3000 کلوین باید برای روشنایی عمومی در سطح فروشگاه ترجیح داده شوند.CRI یا شاخص رندر رنگ هنگام انتخاب وسایل روشنایی برای طرح های نورپردازی مهم است. در صورت امکان از منابع نوری با مقدار CRI 80 یا بالاتر از 90 هنگام روشنایی جواهرات فروشی استفاده کنید. مقدار CRI به چگونگی نزدیک بودن اجسام به رنگ های واقعی در زیر نور اشاره دارد.در جواهرفروشی ها، نورپردازی تقریباً 25 درصد از هزینه های سربار فروشگاه را تشکیل می دهد. بنابراین استفاده از منابع نور با انرژی کارآمد و طولانی مدت از نظر صرفه جویی مفید است.

  نورپردازی عمومی طلافروشی

گفتیم که طراحی نور برای نمایشگاه های طلا و جواهرات کار ساده ای نیست. عدم وجود سایه های ناخواسته و جلوگیری از تابش خیره کننده، مهم ترین عواملی است که باید در نورپردازی طلافروشی در نظر گرفت. اینکه کدام وسیله را برای روشنایی عمومی در جواهرفروشی انتخاب می کنید بیش از هر چیز دیگری به ارتفاع سقف بستگی دارد. مغازه هایی با سقف بلند می توانند از چراغ های توکار با زاویه تابش 20 یا 40 درجه استفاده کنند. اگر سقف مغازه شما کوتاه است، ما به شما پنل های LED را پیشنهاد می کنیم. پنل های ال ای دی سایه و تابش خیره کننده ایجاد نمی کنند و بنابراین بهترین انتخاب برای مغازه هایی با سقف کم هستند.

روشنایی ویترین‌ها و شوباکس‌ها طلافروشی

روشنایی ویترین‌ها و شوباکس‌ها طلافروشی

برای مدت طولانی، لامپ های مهتابی فلورسنت تنها لامپ های موجود در بازار بودند که پنجره ها و کف مغازه های جواهر فروشی را روشن می کردند. این لامپ ها کمتر از لامپ های هالوژن و رشته ای استفاده می کنند و نور را تقریباً یکنواخت ساطع می کنند. مشکل لامپ های ماه این بود که نور زرد آنها به زیبایی و جذابیت لامپ های رشته ای و هالوژنی نبود و شاخص رندر رنگ آنها (CRI) بسیار پایین بود، بنابراین روی جواهرات و آنهایی که رنگ نداشتند تأثیری نداشتند. و لعاب همانطور که نباید به نظر می رسد.اگر ویترین دیواری دارید، می توانید به جای فیلامنت از چراغ های هالوژن استفاده کنید. چراغ های جایگزین هالوژن EcoWatt دارای کیفیت نور عالی هستند و جواهرات شما در زیر نور آنها خاص به نظر می رسند. ویترین های اصلی فروشگاه خود را به گونه ای روشن کنید که دمای رنگ آنها بر زیور آلات رنگی غلبه نکند، در عین حال شدت نور باید به حدی باشد که توجه عابران پیاده در خیابان را به خود جلب کند. بهترین گزینه برای این قطعه استفاده از لامپ AR111 با زاویه تابش 20 درجه است که نور را به صورت متمرکز در یک منطقه خاص ساطع می کند.

نکات طلایی در انتخاب چراغ های طلافروشی

با توجه به اهمیت نورپردازی در زیورآلات و استفاده زیاد از نور، بهتر است از چراغی با مصرف برق کم استفاده شود.نورپردازی باید با دکوراسیون داخلی فروشگاه هماهنگ باشد و به ارتقای زیبایی و جذابیت فضا کمک کند.در نظر داشتن مصرف انرژی و استفاده از نورپردازی با راندمان بالا و کم مصرف، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های اجرایی دارد.باید به گرمای تولید شده توسط چراغ ها نیز توجه شود، زیرا در صورت تولید حرارت بالا، کنترل حرارت و تهویه مطبوع در فروشگاه گران تمام می شود. بنابراین بهتر است وسایلی را انتخاب کنید که حرارت کمتری تولید کنند. در انتخاب لامپ باید به سبک طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین سبک طراحی محصولات توجه کرد و بر این اساس نورهای لازم را انتخاب کرد.

جمع بندی و نکات تکمیلی

استفاده از نورپردازی در طلا فروشی به شکل‌ها و زوایای مختلف برای برجسته کردن بخش‌های خاص از جواهرات، می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب کند.با رعایت این نکات، نورپردازی مناسب می‌تواند به افزایش فروش و جذب مشتریان در طلافروشی‌ها کمک کند.در این پست اموزشی سعی شد نکاتی را که می تواند به شما کمک کند، در نورپردازی طلافروشی گفته شد. از این که تا انتها همراه ما بودید بسیار سپاس گذاریم.

4.7/5 - (3 امتیاز)
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *