آیا نصب لوله برق بصورت افقی ممنوع است؟ 

آیا نصب لوله برق بصورت افقی ممنوع است

سلام به همه همراهان آسمان سمنان قرار است در این پست به یکی از سوالات مهم شما جواب بدهیم ، اکثر مخاطبین سایت این سوال را از ما پرسیده بودند آیا نصب لوله برق بصورت افقی ممنوع است؟
بنابراین ما تصمیم گرفتیم به این سوال بصورت اساسی پاسخ دهیم پس این پست اموزشی را از دست ندهید.
قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید در وهله اول ممنوع بودن نصب لوله کاندوئیت به صورت مورب را بررسی نماییم. دلیل این ممنوعیت این است که در صورت وجود لوله های برق مورب در زیر دیوارهای ساختمان، در آینده افرادی که از محل لوله ها اطلاعی ندارند، اقدام به نصب تابلو، پنجره و یا حتی میخ بر روی دیوار و تداخل خواهند کرد. با سیستم برق در صورت آسیب دیدن ساختمان حتی می تواند خطرات جانی و مالی شدیدی را به همراه داشته باشد.
اما چرا گذاشتن لوله های فلزی برق به صورت افقی ممنوع است؟ زیرا با ایجاد شکاف برای لوله های داخل دیوار مقاومت آن در برابر آسیب را کاهش داده اید، از آنجایی که حداکثر باربر روی دیوار در فاصله 45 سانتی متری است، ایجاد شکاف روی دیوار در همان فاصله باعث کاهش مقاومت آن می شود.

آیا نصب لوله برق به صورت افقی مجاز است؟

بله شما می توانید لوله برق را بصورت افقی در این مکان ها نصب نمایید. البته در این نکته استثناهایی هم وجود دارد. محل های مجاز برای نصب در ادامه اورده شده است :

  • کف اتاق
  • بالای سقف کاذب
  • زیر سقف اصلی

اما نصب لوله در قسمت های افقی دیوارها برای کوتاه کردن مسیر نصب و یا ایجاد کار کمتر به هیچ وجه صحیح نیست و باید اصول اولیه سیم کشی و نصب ساختمان را رعایت کرد تا مردم به آینده امیدوار باشند. تعمیر یا بررسی ساختمان ها می تواند آسان باشد شما می توانید کابل را بدون هیچ مشکلی دریافت کنید. جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات لوله برق آسمان سمنان

به این مقاله امتیاز دهید
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *