معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان

برند های لوله آب و فاضلاب بسیار زیادی در ایران تولید می‌شوند ولی آیا همه آنها دارای کیفیت و قیمت مناسبی هستند؟ قطعا اینطور نیست!! در صورتی که بخواهید برای ساختمان خود لوله آب و فاضلاب تهیه کنید، باید از تمامی برند های معتبر موجود داخل بازار، اطلاعات کافی داشته باشید. بنابراین ما در آسمان سمنان تصمیم گرفته ایم تا بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان را به شما معرفی کنیم تا در صورت امکان از آنها استفاده کنید. با ما همراه باشید.

بهترین برند های لوله آب و فاضلاب کدامند؟

همانطور که بیان کردیم تعداد بسیار زیادی برند از لوله های آب و فاضلاب در ایران تولید می‌شوند ولی در ادامه ما بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان را خدمت شما معرفی میکنیم:

 1. آذین لوله
 2. نیوپایپ
 3. نیو فلکس
 4. سوپر پایپ
 5. پلی ران اتصال
 6. پلیمر گلپایگان
 7. لوله اسیا
 8. یزد لوله

خب حالا که 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ایران را شناختید، اجازه دهید تا در مورد تک تک این تولیدکنندگان و لوله های آنها بیشتر توضیح دهیم.

1- کارخانه لوله و اتصالات آذین لوله

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - آذین لوله

یکی از معروف ترین و بهترین لوله های آب و فاضلاب ساختمان، متعلق به کارخانه آذین لوله است. این کارخانه با توجه به استفاده از مواد اولیه فوق العاده با کیفیت و تکنولوژی پیشرفته ساخت لوله و اتصالات، همیشه زبان‌زد بقیه بوده. به طوری که اکثر افراد برای خرید لوله آب و فاضلاب ساختمان خود، درخواست این برند را می‌کنند. این کارخانه در شهر اصفهان قرار دارد ولی شما می‌توانید تمامی محصولات این کارخانه را در تمامی فروشگاه های معتبر پیدا کرده و با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

در نظر داشته باشید برند آذین لوله جزو اولین برند هایی است که توانسته استاندارد های بین المللی برای تولید لوله های آب و فاضلاب را دریافت کند. بنابراین اگر قصد خرید لوله آب یا فاضلاب را دارید، آذین لوله می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

2- لوله آب و فاضلاب نیوپایپ

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - نیوپایپ

یکی دیگر از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب در ایران، برند نیوپاپ است. این برند مانند برند آذین لوله یکی از زیرمجموعه های کارخانه گیتی پسند سپاهان در اصفهان محسوب می‌شود و به صورت تخصصی در تولید انواع لوله های پنج لایه کار می‌کند. تمامی تولیدات این کارخانه با توجه به تخصص و دانش بسیار بالا بهمراه فناوری و تکنولوژی پیشرفته، تولید و روانه بازار می‌شوند. همین موضوع باعث شده تا حجم گسترده ای از بازار ایران را ازآن خود کند. تقاضا برای این برند نیز مانند آذین لوله بسیار بالا بوده و شما می‌توانید در صورت تمایل برای لوله های آب و فاضلاب ساختمان خود از این برند استفاده کنید. از دیگر مزایای برند نیوپاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول عمر بسیار بالا
 • تحمل دمای 90 درجه
 • استحکام و استقامت بسیار بالا
 • مقاوم در برابر ضربه و شکستگی

3- لوله و اتصالات آب و فاضلاب نیو فلکس

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - نیو فلکس

از دیگر بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان در ایران، میتوان به این مجموعه اشاره کرد. این مجموعه نیز مانند آذین لوله و نیوپایپ، از زیر مجموعه های شرکت گیتی پسند اصفهان بحساب می‌آید. عمده فعالیت این برند در محصولات پوش فیت است. از مزیت های محصولات این برند میتوان به، آب بندی عالی آن ها اشاره کرد که با توجه به استفاده از واشر های لاستیکی داخل لوله ها خیال شما را نسبت به آب بندی راحت می‌کند. برخی از محصولاتی که توسط نیو فلکس تولید می‌شود عبارت اند از:

 • انواع لوله های بی
 • انواع لوله های سایلنت
 • انواع لوله های بی دی
 • بست های دیواری آب و فاضلاب

با توجه به توضیحاتی که داده شد، در صورت تمایل، لوله های آب و فاضلاب برند نیو فلکس می‌تواند یک انتخاب عاقلانه باشد.

4- محصولت آب و فاضلاب سوپر پایپ

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - سوپر پایپ

یکی از سرسخت ترین رقبا در برند نیوپایپ، برند سوپر پایپ است. این شرکت تحت نمایندگی شرکت سوپر پایپ اینترنشنال قشم فعالیت کرده و توانسته با توجه به تولیدات بسیار با کیفیت، رضایت بسیاری از کاربران را جلب کند. تمامی محصولاتی که توسط سوپر پایپ تولید شده، تحت لیسانس آلمان بوده که باعث شده قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود داشته باشد. با این وجود به دلیل کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی های فوق پیشرفته، طرفداران زیادی در بازار آب و فاضلاب دارد. بنابراین می‌توان به عنوان یکی از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان از آن یاد کنیم.

از مهم ترین فاکتور های جذاب انتخاب این برند لوله، داشتن بسیاری از گواهی های کیفیتی بین المللی مثل اروپا می‌باشد. شما می‌توانید در فروشگاه های معتبر و نمایندگی سوپر پایپ تمامی لوله های مورد نظر خود را خریداری کنید.

5- لوله آب و فاضلاب پلی ران اتصال

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - پلی ران اتصال

یکی دیگر از با سابقه ترین و بهترین لوله های آب و فاضلاب که در ایران تولید می‌شوند، لوله های پلی ران اتصال است. از نظر کیفیت و مواد اولیه درجه یک، توانسته جزو بهترین ها باشد ولی در هنگام خرید حتما قیمت محصولات این برند را در نظر بگیرید. بسیاری از پروژه های مهم و حساس دولتی، چه در بحث مسکونی و چه صنعتی، از این برند استفاده می‌شود. لوله های فاضلاب این برند دارای گواهی های بین المللی ISO 9001 و ISO 2002 هستند که باعث شده نگاه بسیاری از افراد به این برند بیشتر شود.

6- لوله های آب و فاضلاب پلیمر گلپایگان

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - پلیمر گلپایگان

این برند ممکن است نیاز به معرفی نداشته باشد. قطعا نام پلیمر گلپایگان به گوشتان خورده است. این کارخانه دارای بیش از 30 سال سابقه بسیار درخشان در بحث تولید انواع لوله آب و فاضلاب است که با توجه به قیمت مناسب و کیفیت عالی محصولات، تقاضای بسیار بالایی در بازار ایران دارد. لوله هایی که توسط این کارخانه تولید می‌شود عبارت اند از:

با توجه به توضیحات بالا می‌توان خرید از این برند برای لوله های آب و فاضلاب ساختمان را یک انتخاب عالی در نظر گرفت.

7- کارخانه تولید لوازم آب و فاضلاب لوله آسیا

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - لوله آسیا

هفتمین برند از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان، متعلق به لوله آسیا است که با رقیب های خود مثل آذین لوله در رقابت تنگاتنگی قرار دارد. محصولات این برند نیز مانند تمامی برند هایی که معرفی شد، کیفیت بسیار بالایی داشته و با توجه به بروز ترین دستگاه ها و تکنولوژی ها تولید می‌شوند. لوله آسیا دارای گواهی نامه های بین المللی از نوع ISO است که به محبوبیت هر چه بیشتر این برند، کمک می‌کند. یکی از ویژگی های منحصربفرد لوله های آب و فاضلاب این برند، استحکام بالا در برابر برخورد مواد اسیدی است که در صورت تماس دچار پوسیدگی و خوردگی نمی‌شوند.

بنابراین اگر دنبال لوله آب و فاضلاب برای پروژه خود می‌گردید که طول عمر بالا، قیمت مناسب و کیفیت فوق العاده داشته باشد، لوله آسیا می‌تواند انتخاب عالی ای باشد.

8- کارخانه یزد لوله

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان - یزد لوله

آخرین آیتم از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب، به یزد لوله اختصاص داده می‌شود که توانسته در طول فعالیت خود، بازار مصرف بسیار خوبی را برای خود رقم بزند. از جمله محصولات این کارخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لوله های آب و فاضلاب یزد پایپ
 • پوش فیت
 • اتصالات

شما می‌‎توانید تمامی محصولات این برند را در سایز ها و درجه های فشار متنوع در فروشگاه های معتبر خریداری کرده و از کیفیت و قیمت آن لذت ببرید.

 

برند لوله برای لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمان، یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در هنگام انتخاب لوله‌ها و اتصالات برای ساختمان به آن توجه کرد. یک برند معتبر، محصولات با کیفیت و استاندارد تولید می‌کند که طول عمر بالایی داشته و در برابر خوردگی، فشار و سایر عوامل محیطی مقاوم هستند. اگر بدنبال خرید لوله با کیفیت از برند معتبری هستید آسمان سمنان گزینه خوبی می تواند برای شما باشد.

اهمیت خرید بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان

معرفی 8 عدد از بهترین برند های لوله آب و فاضلاب ساختمان

لوله‌ها و اتصالات ساختمان، نقش مهمی در تأمین آب آشامیدنی سالم و انتقال فاضلاب به صورت بهداشتی ایفا می‌کنند. بنابراین، انتخاب محصولات با کیفیت و استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است.یک برند معتبر، محصولات خود را با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌کند. در صورتی که از لوله های آب و فاضلاب برند های ذکر شده استفاده کنید، طول عمر بالایی داشته و در برابر خوردگی، فشار و سایر عوامل محیطی مقاوم بیشتری دارند .علاوه بر این، یک برند معتبر، ضمانت اصالت محصولات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. که تمامی موارد بیان شده دارای گارانتی و ضمانت نامه هستند.

برند های لوله آب و فاضلاب باید دارای چه ویژگی هایی باشند

انتخاب بهترین برند های لوله آب و فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است. برندهای معتبری که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، دارای تمامی مزایا و ویژگی‌های زیر هستند:

 • استفاده از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد
 •  تولید محصولات مطابق با استانداردهای ایران و بین‌المللی
 • طول عمر بالا و مقاومت در برابر خوردگی، فشار و سایر عوامل محیطی
 • ضمانت اصالت محصول

چه عواملی را در لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان باید رعایت کنیم؟

در لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمان، رعایت عوامل مختلفی بسیار حیاتی است تا عملکرد بهینه و بدون مشکلات این سیستم‌ها تضمین شود. برخی از عواملی که در لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمان باید رعایت شوند، را در زیر مرور می‌کنیم.

 • انتخاب مواد مناسب: استفاده از مواد با کیفیت و مناسب برای لوله‌ها، اتصالات و سایر قسمت‌های سیستم لوله‌کشی ضروری است. موادی مانند PVC، فولاد ضد زنگ، یا PEX برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 •  طراحی مناسب: طراحی صحیح و بهینه سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب با توجه به نیازهای ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. این شامل انتخاب قطر و نوع لوله‌ها، ترتیب و مسیر لوله‌ها، و جایگاه صحیح شیرآلات و سایر تجهیزات می‌شود.
 •  رعایت استانداردها و مقررات مربوطه: استفاده از لوله‌ها و مواد مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی و رعایت مقررات و ضوابط مربوط به نصب و استفاده از سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • تهویه و تخلیه مناسب: احداث سیستم تهویه و تخلیه صحیح برای جلوگیری از تشکیل رطوبت و کاهش ریسک ایجاد بوی ناخوشایند و رشد قارچ و باکتری‌ها در لوله‌ها ضروری است.
 • نظافت و نگهداری منظم: حفظ نظافت و انجام نگهداری منظم برای از بین بردن رسوبات، لجن، و سایر ذرات درون لوله‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است تا عمر مفید سیستم را افزایش دهد.

۴. محافظت از لوله‌ها در برابر خرابی‌ها: استفاده از محافظت‌های مناسب برای جلوگیری از آسیب‌های مکانیکی مانند ضربه‌ها و ترکیدگی‌ها برای لوله‌ها بسیار حیاتی است.

کاربرد لوله های آب و فاضلاب چیست؟

در ادامه می‌توانید کاربرد هر کدام از این لوله ها را بدانید و تفاوت های آن ها را مطلع شوید:

 • لوله کشی آب

لوله کشی آب وظیفه تأمین آب آشامیدنی و انتقال آن به نقاط مختلف واحد های ساختمان را بر عهده دارد. لوله‌های آب در این بخش معمولاً از جنس فلز، پلاستیک یا پلی اتیلن ساخته می‌شوند.

 • لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب وظیفه انتقال فاضلاب از نقاط مختلف ساختمان به شبکه فاضلاب شهری را بر عهده دارد. لوله‌های فاضلاب در این بخش معمولاً از جنس چدن، PVC، پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته می‌شوند.

برند لوله برای لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمان

نکات مهم در رابطه با نصب انواع لوله های آب و فاضلاب

 • لوله‌ها باید در محل مناسب و با شیب مناسب نصب شوند.
 • اتصالات لوله‌ها باید محکم و بدون نشتی باشند.
 •  لوله‌ها باید به طور مرتب بازرسی و سرویس شوند.

نکات تکمیلی و جمع بندی

اگر در انتخاب برندهای لوله آب و فاضلاب کم دقت باشیم می تواند معایب و خسارات جبران ناپذیری را در جامعه یا محل زندگی ما وارد کند. ما در مجموعه آسمان سمنان تلاش کردیم تا بهترین برند های لوله آب و فاضلات ساختمان را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در آینده کوچک ترین مشکلی برای پروژه‌تان بوجود نیاید. ممنونیم که تا به اینجا همراه ما بودید. 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *