آشنایی با قوطی کلید

آشنایی با قوطی کلید

امروز در این مقاله {آشنایی با قوطی کلید} قصد داریم شما را با قوطی کلید آشنا نماییم ، اگر قصد خرید این محصول را دارید حتما به نکات گفته شده در این مقاله توجه نمایید. با ما همراه باشید در پایان نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آشنایی با قوطی کلید؟

قوطی‌ کلید‌ پریز متعارف دارای درجه بندی است‌ به طوری که پایه دو دارای ارزش سزاوار تری در مقابل به رتبه یک که از دسته مواد‌ نو می‌باشد‌.به قوطی‌ کلید‌ و پریز قوطی‌ برق نیز‌ گفته‌ میشود‌ .قوطی کلید‌ پایه یک که در دسته‌ اسباب ساختمانی پرکاربرد قرار می‌گیرد‌ و وظیفه‌ دارد‌ فضایی را برای قرارگیری مکانیزم سوئیچ ها و پریزها فراهم‌ آورد . این کالا در رنگهای تیره ، سفید‌ و قهوه ای تولید‌ می‌شود‌ و انتخاب‌ آنها به نگاه خرید کننده یا کابل کشی ساختمان‌ بستگی‌ دارد‌ .

قوطی‌ کلید‌ و پریز مستعمل به شکل یک مکعب چهارگوشه با چهار خروجی‌ لوله ای شکل‌ است‌ که دارای قابلیت‌ بکارگیری کادر‌ گروهی را ندارند . می توان‌ آنها را به قیافه تنها و یا چند قوطی‌ سوئیچ سوا قبل هم مصرف نمود . این محصولات‌ با عنوان جعبه دکمه شاپوری باز شناخته‌ میشوند که می توانند داخل‌ دیوار فیکس گردند و گردش تا پیرامون آنها گچ کاری‌ شود‌ تا مستحکم بمانند .

همان‌طور‌ که اشاره‌ کردیم قوطی‌ کلید‌ پریز عادی را از ماده‌ها پایه یک یا دو میسازند که جنس PVC آنها مستحکم‌ است‌ .این محصول‌ از مقاومت‌ فوقانی برخوردارند و شکل این گونه جعبه مکعبی شکل‌ با چهار خروجی‌ لوله‌ای است‌ . به همین سبب برای بکارگیری در کادر‌ گروهی مناسب‌ نیستند و تنها می‌توان از آنها به حالت تنها یا چند قوطی‌ جداگانه قبل یکدیگر استفاده‌ شود . با اینکه مدل‌ قدیمی‌ هستند‌ هرچند هنوز که هنوزِ از این نوع‌ قوطی‌‌ها‌ در چندی از پروژه‌‌ها‌ استفاده‌ می شود‌ .

راهنمای خرید‌ قوطی‌ کلید‌ و پریز برق :

قوطی‌ کلید‌ و پریز برق قسمت های اصولی مجموعه برق هر ساختمانی اعم از مسکونی‌ ، تجاری و صنعتی است . ولی در تایم فروش جعبه دکمه و پریز برق تنوع‌ گسترده‌ این محولات مقداری گیج‌ کننده به می‌رسد . امروزه مثال های فلزی و از نوع پلاستیک از این کالاهای به وسیله تولیدکنندگان گوناگون ساختن می‌شوند که مصرف‌ کننده بایستی طبق با احتیاجی که خواهد داشت کامل ترین گزینه را گزینش نماید . مجدداً تعدادی از این تولیدات به انجام نسوز طراحی کردن و تولید‌ می‌شوند که توانایی‌ تاب گرما انبوه فراوانی را دارند و از کابل و سیم برق آماده در منزل به‌خوبی‌ محافظت‌ می‌کنند و گزینه بسیار‌ مناسبی برای خریداری و مصرف محسوب‌ می‌شوند . شما مشتری های ارجمند گرانبها آسمان سمنان درصورتی‌که میل خریداری آنلاین جعبه کلید‌ و پریز برق را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جعبه‌ یا قوطی‌ کلید‌ و پریز برق امروزه در الگو های نو و قدیمی‌ با انواع گرد‌ ، چهارگوش ، مستطیل و چند ضلعی طراحی‌ و تولید‌ می‌شوند . جمع قوطی‌‌های‌ کلید‌ و پریز برق پرکاربرد بوده است و برای برنامه های سیم‌کشی خانگی ، کانون‌ها تجاری کلان و… مورد‌ استفاده‌ هستند . تفاوت‌‌های‌ این تولیدات برای خریداری یک قوطی‌ کلید‌ و پریز لایق و حقیقی خیلی بااهمیت شده است . به جز بر مغایرت های این کالاهای چند پیمانه دیگر هم وجود دارد‌ که در زمان‌ فروش حتما باید آنها را در نظر‌ گرفت . از مهم‌ترین این مقیاس ها می‌توان به چگونگی ماده‌ها به کار‌ رفته ، شکل‌ نتیجه و تعداد آنها نشان نمود . در این راهنمای خریداری کلیه علمی که در مورد‌ قوطی‌ کلید‌ و پریز برق باید‌ بدانید گرد آوری شده‌ است‌ .

انواع قوطی کلید

 

مزایای استفاده از قوطی کلید برق

میتوان با استفاده‌ از قوطی‌ کلید‌ و پریز متداول از ورود گرد‌ و گرد مصالح‌ ساختمانی با ایجاد‌ یک بعد خوب وسط کلید‌ و پریز جلوگیری نمود .همچنین میتوان با پیدایش یک مسافت مناسب‌ وسط کلید‌ و پریز مدیریت کابل ها و بخش های به کار‌ رفته در دیوارها را بهتر کرد .

ایجاد‌ آراستگی در برق کشی عمارت و زیاد کردن کیفیت‌ سیم‌ کشی از دیگر خواص قوطی‌ کلید‌ پریز معمولی‌ است‌ .

با بکارگیری از قوطی‌ برق میتوان از گرم گشتن یا یخ شدن دمای دیوار و از وارد شدن‌ فشار‌ به آن حفاظت شود .

با خاطرجمعی میتوان قوطی‌ کلید‌ پریز را بر روی سطح‌ها متنوع تعبیه‌ و نصب‌ کرد‌ .

قوطی­ های کلید‌ برق مصنوعی از انواع‌ پرکاربرد در برق کشی ساختمان‌ها‌ هستند‌. به دلیل‌ ارزان‌ بودن‌ و سبک وزن بودنشان و اینکه در جلو رطوبت‌ ثابت می باشند دارای تقاضای زیادی‌ در بازار‌ هستند‌ .یکی از ایرادات قوطی‌ کلید‌ و پریز معمولی‌ این است‌ که جنس این قوطی‌ برق از پلاستیک است‌ که ممکن‌ است‌ در مقابل ضربه‌ لطمه ببیند . قوطی‌ کلید‌ و پریز را به دو دسته‌ قوطی‌ جدید‌ و قوطی‌ قدیمی‌ تقسیم‌ بندی میکنند .

قبل‌ تر اشاره‌ کردیم که قوطی­ های پلاستیک گونه قدیم‌ قدرت بکارگیری گروهی را ندارند و تنها میتوان برای دکمه و پریزهای تنها از آنها بهره برداری نمود .

آشنایی با قوطی کلید

کلیدها دارای انواع مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به نیاز خود، آن ها را خریداری کنید. انواع قوطی کلید در ادامه این مطلب برای شما توضیح داده شده است تا به طور کامل مدل های مختلف را از هم تشخیص دهید و انتخاب خود را انجام دهید.

قوطی کلید و پریز بریتیش

قوطی‌های‌ کلید‌ و پریز بریتیش دارای ابعاد نسبتاً خیلی بزرگ نسبت‌ به دکمه و پریزهای سری‌ جرمن هستند‌ . دوری دو پیچ‌ کناری در قوطی‌ کلید‌های‌ بریتیش 86 یک‌هزارم متر شد . به جعبه سوئیچ و پریز بریتیش قوطی‌ mk هم گفته‌ می‌شود‌ و از دسته فلز (عمدتاً گالوانیزه) ساخته‌ می شوند‌ .

قوطی کلید و پریز جرمن

قوطی‌ کلید‌ پریز جرمن استاندارد‌ همان قوطی‌ کلید‌های‌ مرسوم آماده در فروشگاه ها ایران است‌ که به طرف نصب‌ کلید‌ و پریز در ایران مورد‌ استفاده‌ قرار می گیرند . دوری دو نبش در این قوطی‌ دکمه ها مواجه 60 یک‌هزارم متر بوده است و ابعاد میزان قوطی‌های‌ جرمن 7*7 سانتی واحد طول است . این قوطی‌ها‌ دارای گودی های 3 تا 7 سانتی چهارده گره است که خوب ترین آن گودی 5 است‌ که مناسب‌ برای کلید‌ و پریزهای معمولی‌ و غیر هوشمند‌ می باشد .

قوطی کلید کنافی

قوطی‌ کلید‌ کنافی در مواقعی استفاده‌ می‌شود‌ که لزوم است‌ دکمه و پریزها در دیوارهای کاذب‌ یا کنافی نصب‌ شوند‌ . از آن جایی که سطوح‌ کنافی از حساسیت‌ زیادی در مقابل به غیر سطح‌ها برخوردارند جعبه های کنافی عاری تحمیل‌ فشار‌ بر این سطح‌ها خصوصیت برپایی بر روی آنها بدون‌ هیچگونه آسیبی میسر می کنند . معروف‌ ترین برند‌ قوطی‌ کنافی در ایران جعبه دکمه کنافی لگراند می‌باشد‌ .

انواع-قوطی-کلید-و-پریز-برق-700x375

منظور از قوطی کلید عمیق چیست ؟

امروزه در برق کشی بعضی از سازه‌ها‌ از ابزار هوشمند‌ استفاده‌ می گردد برای همین ضرورت به رد کردن‌ کابل های زیادی داریم برای همین از صندوقچه سوئیچ گود استفاده‌ نماییم .

برای اتخاب قوطی‌ کلید‌ خوب بهتر‌ می باشد با تعمیرکار برق خود‌ یا مشاوران آسمان سمنان مشورت‌ فرمایید .

قوطی‌ کلید‌ برق اقتصادی‌ تهیه‌ شده‌ از مواد‌ بازیافتی وباکیفیت ، آماده شده‌ در مرکزها بازیافت‌ بزرگ‌ کشور‌ است‌ واجب به ذکر‌ است‌ این جعبه ها از دست‌کم نمونه های مقدور بهره‌ور می‌باشد‌ با معامله این گونه جعبه ها به دور یافته و محیط‌ زیست‌ کمک‌ فراوانی می شود .

منظور از قوطی کلید 4 سانتی یا 5 سانتی چیست ؟

منظور‌ از 4 سانتی یا 5 سانتی وجود داشتن قوطی‌ کلید‌ میزان‌ عمق‌ آنهاست یعنی قوطی‌ کلید‌ 4 سانتی دارای عمف 4 سانت و قوطی‌ کلید‌ 5 سانتی دارای ته 5 سانت است‌ به همین علت برای استفاده‌ از جعبه کلید‌ عمیق‌ ضرورت به کنده‌کاری‌ زیادی برای نصب‌ داریم در بدل این جعبه سوئیچ ها فضای زیادی را در اختیار‌ ما برای رد زدن کابل ها می گزارند برای انتخاب‌ قوطی‌ کلید‌ مورد‌ نیاز‌ بهتر‌ است‌ با تعمیرکار برق خود‌ و یا کارشناسان فروش آسمان سمنان مشاوره کنید

قوطی کلید و پریز خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  1. بدنه‌ مقاومی داشته باشد‌ تا بعد‌ از نصب‌ و بکارگیری گریبانگیر پوسیدگی‌ و خرابی‌ مخصوصی نشود .
    نتیجه با مواد‌ از جنس پلاستیک درجه‌ یک ساختن شده‌ باشد‌ . برخی‌ از قوطی‌‌های‌ سوئیچ و پریز برق از نوع پلاستیک با پلاستیک بازیافتی تولید و به وجود آوردن می‌شوند و از وضع پایین‌تری برخوردار‌
  2. هستند‌ . تفاوت‌ بین‌ محصول‌ ساخته‌ شده‌ با موادر درجه‌ یک و جعبه تامین شده‌ با ماده‌ها بازیافتی به حدی بوده است که با یک نگاه‌ میسر هم قادر بازشناسی و تمایز‌ دادن‌ می باشد .
  3. هرچه تولید مقصود شما انعطاف پذیری زیادی داشته باشد‌ گزینه مناسب‌تری برای معامله و مصرف است‌ . در واقع‌ در هنگام اجرا کسب و برپایی این کالاهای در برخی موارد درخواست هست که جعبه برق به اندازه کم منعطف‌ شود‌ .
  4. درصورتی‌که قوطی‌ برق دارای گچ گیر یا برآمدگی‌‌هایی‌ بر روی سطح‌ خارجی خودشان باشد‌ در زمان‌ نصب شدن راندمان بهتری دارد‌ . در واقع‌ این برآمدگی‌‌ها‌ علت چسبندگی عالی قوطی‌ کلید‌ و پریز برق می توان .
  5. اگر‌ محل‌ ورود‌ و برون‌رفت کابل برق به باطن جعبه دکمه و پریز دارای درب پوش محافظ‌ باشد‌ در هنگام نصب شدن قوطی‌ با گچ ، ورودی‌‌های‌ محصول‌ مسدود‌ نخواهد شد .

روش نصب و استفاده قوطی کلید:

برای نصب‌ این وسیله‌ در شروع فرض می باشد تا الگو کابل کشی ساختمان‌ را داشته باشیم . پس از آن که این پروژه تعیین‌ شد بایست تا محلی‌ را که قرار است‌ کلید‌ها‌ و پریزها تعبیه‌ گردند با یار خط هم‌سطح برجسته گردد با صرف از این حروف ها می‌توان کنده‌ وابسته به کسب و کار های لازم‌ را انجام‌ داد‌ تا قوطی‌‌ها‌ در جای‌ خوب خود‌ قرار گیرند .

مرحله‌ بعدی‌ تعیین‌ موقعیت هایی است‌ که جعبه ها داخل آن قرار‌می‌گیرند‌ و سوراخ هایی را بدین منظور‌ بایستی احداث نمود . اجرا این حرفه با مصرف از دستگاه‌‌های‌ نو شیارزن به سادگی امکان پذیر شده‌ است‌

در آخر‌ هم حتما باید قوطی‌‌های‌ برق را روی دیوارها قرار‌داد‌ گاهی‌ لازم‌ می باشد این جعبه ها در جانب یکدیگر گذاشته شوند‌ و در بعضی قسمت‌‌ها‌ باز الزاماً باید جعبه برق ترماژ اول‌ به کار‌ رود‌ . در این بخش واجب است‌ دقت داشته باشید که جعبه بایستی کلاً در یک سطح‌ با دیوار قرار بگیرد و گردش تا دور‌ آن گچکاری گردد تا قرص بماند .

خرید قوطی کلید:

شما مشتریان عزیز آسمان سمنان می‌توانید به منظور خرید، استعلام قیمت بروز انواع قوطی کلید و پریز برق و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

2/5 - (1 امتیاز)
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *