لوله خرطومی نسوز (PVC)

لوله خرطومی نسوز pvc یکی از انواع لوله های برق است که در برق کشی ساختمان و مراکز درمانی بهداشتی کاربرد دارد. جنس این لوله های برق خرطومی از PVC است که سیم های مورد استفاده در سقف های کاذب یا دیوارهای غیرقابل دسترس، داخل آن قرار می گیرد. این نوع لوله های برق به علت نسوز بودن و انعطاف پذیر بودن کاربردهای بسیار زیادی دارد.

لوله خرطومی نسوز (PVC) تولیدی آسمان سمنان

لوله خرطومی طرح نسوز آسمان سمنان تحت لیسانس استانداردهای بین المللی و داخلی تولید شده است؛ این لوله‌های برقی را در بازار به نام لوله‌های برق طرح نسوز می‌شناسند.

رنگ : سفید، طوسی، مشکی و رنگ به سفارش مشتری تولید می گردد.

طول : در حلقه های 17-18 متری، در صورت نیاز به سفارش مشتری تولید می گردد.

تعداد در بسته : 10 عدد

سایز (قطر لوله) : 11،13،16

وزن :از 550 گرم تا 650 گرم، در صورت نیاز به سفارش مشتری تولید می گردد.

چرا استفاده از لوله خرطومی نسوز pvc (پی وی سی) متداول شده است؟

لوله خرطومی نسوز pvc عرضه شده توسط آسمان سمنان علاوه بر انعطاف پذیر بودن بسیار قوی و مقاوم اند. این لوله ها به دلیل دسترسی آسانی که می شود به آنها داشت و با توجه به ویژگی های بالایی که دارند، معمولا جزو اولین انتخاب ها برای استفاده در برق کشی ساختمان ها قرار می گیرند.

برای استفاده مکرر از یک نوع ماده ی شیمیایی در صنعت، ماده باید ویژگی های بسیار خاص و مورد استفاده ای داشته باشد. لوله های برق پی وی سی توانسته اند به دلیل داشتن پکیج کاملی از این خصوصیات و ویژگی ها به عنوان اولین انتخاب در صنعت ساختمان سازی و سایر امور تجاری در ایران و جهان قرار بگیرند.

ویژگی های لوله خرطومی نسوز PVC

ویژگی های لوله خرطومی نسوز PVC

لوله های برق PVC دارای ویژگی های مختص به خودش می باشد که این ماده ی شیمیایی را در صنعت بسیار محبوب کرده است:

مقاومت در برابر خوردگی:

لوله های خرطومی نسوز پی وی سی، رسانایی الکتریکی ندارند و در واقع جریان الکتریسیته را منتقل نمی کنند به همین علت برای سیم کشی برق ساختمان بهترین گزینه به شمار می ایند. این مواد در برابر واکنش های شیمیایی از خود مقاومت بالایی نشان می دهند که یکی از ویژگی های مهم لوله های پی وی سی می باشد.

مقاومت شیمیایی بالا:

لوله خرطومی نسوز pvc دارای مقاومت بسیار بالا در برابر انواع مواد هستند. از جمله این مواد می توان به تعداد بسیاری از الکل ها، موادهای نفتی غیرآروماتیک، اسیدهای غیر آلی، انواع بازها و نمک ها اشاره کرد.

انعطاف‌پذیری بسیار بالا و خاصیت الاستیسیته:

لوله‌ های خرطومی نسوز پی‌ وی‌ سی، مقاومت بسیار بالایی در برابر شکسته شدن دارند و در جاهایی که احتمال دهیم ممکن است شکستگی رخ دهد، حتما از این لوله ها استفاده می کنیم.

استحکام لوله خرطومی نسوز pvc:

این ویژگی باعث می‌ شود ضخامت این لوله های برق افزایش یابد و استحکام بالا ولی وزن کمی داشته باشند.

وزن سبک مقابل استحکام بالا:

این لوله ها به دلیل سبکی که دارند به راحتی حمل می شوند و هزینه های حمل و نقل آنها به شدت کاهش می یابد.

مقاومت در برابر شعله:

لوله های خرطومی نسوز PVC (پی وی سی ) به سختی آتش می‌ گیرند و دمای اشتعال خودکار این لوله های پی وی سی 454 درجه سانتی‌ گراد است.

انعطاف پذیر بودن:

همچنین این لوله ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و می توان برای شکل دهی به راحتی از آنها استفاده کرد

مقاومت بالا:

لوله های پی وی سی قابلیت ضربه‌ پذیری بسیار بالا دارند که ویژگی بسیار مهمی است و همچنین مقاومت آنها در برابر ساییده شدن و خراشیده شدن بسیار بالا است.

قیمت مناسب لوله خرطومی نسوز pvc :

قیمت لوله خرطومی نسوز (PVC) با توجه به ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی که دارد، کاملا مقرون به صرفه است و می توان با هزینه کمی لوله کشی برق ساختمان را با استفاده از آنها انجام داد.

لوله خرطومی نسوز PVC

پی وی سی PVC چیست؟

پی وی سی یکی از مواد شیمیایی و از خانواده ی پلیمرها و کوپلیمرها هستد. از ویژگی های مشترک این خانواده داشتن گروه یکسان تکرار شونده ی وینیل (-CH2-CH) می باشد.

این پلیمر دارای دو نوع خاص است:

 • سخت
 • انعطاف پذیر

امروزه در شرایط فعلی یکی از با ارزش ترین محصولاتی که در پتروشیمی ایران تولید می شود، این ماده ی صنعتی است که در ساخت لوله خرطومی نسوز (PVC) باکیفیت و انعطاف پذیر کاربرد دارد..

نام شیمیایی این ماده پلی وینیل کلراید است که با نام های دیگری نیز شناخته می شود. از جمله:

 • اتیلن کلرو پلیمر
 • کلرو اتیلن هموپلیمر
 • کلرواتیلن همو پلیمر
 • وینیل کلراید پلیمر

اصطلاح پلیمر به طور معمول برای همه ی موادی که پلی وینیل کلراید سازنده آن است؛ استفاده می گردد. PVC در حقیقت نوعی پلاستیک دارای کاربری های بسیار است و حدود 50 درصد از پی وی سی هایی که در صنعت پتروشیمی تولید می شود؛ در ساختمان سازی استفاده می گردد. از مزایای پی وی سی ارزان بودن آن است و می توان آن را به سادگی در ساخت و ساز استفاده کرد.

اخیرا پی وی سی در صنعت دارای جایگاه بسیار مهمی شده است و جایگزین مواد ساختمان سازی مانند سیمان و سفال گریده است. در بسیاری از مناطق و در ساختمان سازی های خاص از پی وی سی برای ساخت انواع محصولات از جمله لوله خرطومی نسوز (PVC)، لوله برق و اتصالات لوله برق استفاده می شود.

البته با وجود ارزان بودن این ماده ی شیمیایی، تردیدهایی در ارتباط با اثرات مخرب آن بر طبیعت و همچنین تاثیرات بسیاری که بر سلامت انسان می گذارد؛ وجود دارد که تاحدودی استفاده گسترده از آن را با ابهاماتی مواجه کرده است.

کاربردهای PVC چیست؟

از کاربردهای مهم پی وی سی در دنیای امروز و مخصوصا در صنعت بسیار دارای اهمیت ویژه است. از جمله کاربردهای مهم پی وی سی در موارد زیر است:

  • موارد استفاده بسیار در وینیل سایدینگ
  • استفاده برای ساخت علامت های مغناطیسی ویژه کارت‌ های هوشمند
  • جهت انجام برش های عمودی پنجره‌ ها در ابعاد مختلف
  • استفاده ی ویژه برای ساخت صفحات گرامافون
  • ساخت لوله های با کاربری مختلف مانند لوله های برق، لوله های خرطومی نسوز و غیره
  • ساخت انواع کانال ها و لوازم تجاری مختلف
  • پنجره‌ هایی که دیدی ندارند یا دارای دید یک طرفه هستند
  • استفاده در صنعت نساجی و تولید لباس و انواع پوشاک
  • برای ساخت سقف های کاذب و کفپوش های مورد استفاده برای ساختمان
  • ساخت روکش های سیم های برق و استفاده در صنعت های مرتبط با مخابرات و کابل های الکتریکی
  • ساخت وسایل بازی و ورزشی مانند توپ های بازی
  • استفاده برای لوله کشی در خطوط فاضلاب

خرید لوله خرطومی نسوز pvc

شرکت آسمان سمنان انواع لوله خرطومی نسوز در سایزهای مختلف به فروش می رساند. این شرکت با داشتن نمایندگی فعال در بازار آهن شاد آباد، تمامی محصولات خود را به صورت تکی و عمده به فروش می رساند. شما می توانید به صورت حضوری و یا از طریق تماس با کارشناس فروش، محصولات را خریداری نمایید.