راهنمای خرید بهترین برند سیم و کابل برق

راهنمای خرید بهترین برند سیم و کابل برق

راهنمای خرید بهترین برند سیم و کابل برق مسئله ایی است که اکثر افراد همیشه به دنبال آن هستند تا نه تنها در مورد سیم و کابل برق، بلکه در مورد هر چیزی، بهترین آن را پیدا کنند. همچنین به دنبال آن سوالاتی مانند: ویژگی های سیم برق با کیفیت، بهترین برند سیم و کابل و… را از خود می پرسند. ما در این مقاله با توجه به نیاز به شناخت درست و صحیح انواع سیم و کابل، مطالبی را جمع اوری کرده ایم که می توانید از آن ها به عنوان راهنمای خرید سیم برق و همچنین آشنایی با پارامترها و ویژگی هایی مختلف سیم برق استفاده کنید و در نتیجه با دیدی باز و با اطلاعات کاربردی و مفید به خرید سیم و کابل برق بروید. در رابطه با سیم برق باید گفت که سیم ها و کابل های برق مهمترین بخش انتقال برق در ساختمان ها، محیط های صنعتی و تجاری و بسیاری از مکان های دیگر هستند، پس باید در انتخاب و خرید آن ها نهایت دقت را به عمل آورید.

آشنایی با بهترین برند سیم برق

در طول سالیان متمادی برندهای مختلف کابل و سیم در رقابتی سالم و قوی محصولاتی با سطوح کیفی متفاوت تولید کرده اند. بسته به میزان رضایت عمومی از این محصولات، محبوبیت این برندها نیز افزایش یافته است. با توجه به تعداد زیاد این برندها و شرکت های تولیدی، نمی توان در این مقاله کوتاه به همه آنها اشاره کرد. در این راستا برندها و شرکت هایی که در ایران فعالیت می کنند و توانسته اند محصولات خوبی را در این زمینه به بازار عرضه کنند عبارتند از:  افق. البرز، کابل ابهر، خراسان، افشار نژاد، مسین، سیمیا، رویان، مغان، همدان و یزد که هر کدام ویژگی ها مزایای مربوط به خود را دارند.

معیارهای انتخاب بهترین برند سیم و کابل

جهت راهنمای خرید بهترین سیم برق ابتدا باید معیارهای خوب یا بد آن را بشناسیم تا با در نظر گرفتن این شاخص ها متوجه شویم که آیا کیفیت محصولات مختلف موجود در بازار خوب است یا خیر. در زیر لیستی از این عوامل تاثیرگذار آورده شده است :

ضخامت و طول سیم برق :

سطح مقطع بیشتر یعنی انتقال جریان بیشتر و این به این معنی است که سیم و کابل مقاومت الکتریکی کمتری دارد و همین موضوع باعث انتقال جریان بهتر میشود و از طرفی هرچه طول و ضخامت کابل بیشتر باشد، هزینه انتخاب بهترین سیم و کابل برق نیز افزایش پیدا میکند.

ساختار و نوع طراحی :

در سیم و کابل تعداد و نوع لایه ها بسیار مهم است همچنین میزان جریان عبوری به دلیل اینکه لایه ها نحوه انتقال حرارت از هادی سیم به بیرون را تعیین می‌کنند.

جنس عایق :

کابل ها در هرمکانی و شرایط جوی و فیزیکی ممکن است مورد استفاده قرار گیرند پس باید دارای عایقی محکم و سازگار با محل مورد استفاده باشند عایقی که بتواند هادی کابل را در برابر سرما، حرارت، آب و رطوبت، فشار و موارد دیگر حفظ نماید.

قیمت :

عوامل بسیاری از جمله برند سیم و کابل، نوع عایق، متراژ مورد استفاده، سطح مقطع و همچنین نوع آلیاژ مورد استفاده در کابل که به ترتیب قیمت، مسی و آلومینیومی و آهن در قیمت سیم و کابل برق موثر هستند.

شرایط نصب :

کابل برق بسته به نوع کاربرد و محل نصب مور د استفاده است نصب در ارتفاع(هوایی)، زمین، زیر زمین و محیط های مختلفی که کابل ها نصب می‌شوند و همچنین شرایط دمایی در نصب بسیار مهم است و باید میزان دمای محل نصب را مورد توجه قرار داد.

نوع هادی کابل :

سیم و کابل می‌تواند هادی های مختلفی داشته باشد که در ذهن عوام بهترین و مناسب ترین نوع هادی مسی است اما باید در نظر داشت در فواصل طولانی می‌توان با انتخاب سطح مقطع مناسب برای کابل از کابل های آلومینیوم استفاده کرد که می‌تواند بهترین انتخاب بوده و در مخارج نیز صرفه جویی کند.

power cable 1.jpg33

ویژگی  کابل و سیم برق خوب

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • شرایط و امکان نصب و اتصال راحت و آسان
  • ساختار و طراحی مناسب
  • وزن مناسب
  • داشتن هادی و عایق با کیفیت
  • تولید برند معتبر و مطمئن
  • سطح مقطع و ضخامت مناسب

چرا مهم است که بدانیم بهترین برند سیم و کابل کدام است؟

یک لحظه به بدن خود فکر کنید؛ اگر خون در رگ های شما نباشد، بدن شما قطعا از کار می افتد. برق همچنین رگ حیات کارخانه ها است. درست مثل خون در رگ های تو سیم ها و کابل ها نیز رگ های حیات بخشی هستند که نیروی حیات کارخانه ها را در خود جای داده اند. بنابراین، اگر بگوییم بدون سیم و کابل برق، بشریت رشد و نمو نمی کرد، اشتباه نمی گوییم. با وجود این تعاریف، هیچ شکی در اهمیت نوع سیم و کابل برقی که برای کارخانه ها می خریم وجود ندارد. به خصوص که این روزها صحبت از یکی دو برند نیست. وقتی نوبت به خرید سیم و کابل می رسد، برندهای مختلفی مطرح می شوند. اما لازم نیست همه این برندها خوب و با کیفیت باشند. بنابراین شما هستید که باید با دانش مناسب به سراغ یکی از آنها بروید.

راهنمای خرید بهترین برند سیم و کابل برق

در این مقاله ما تلاش کردیم به تمام نقاط قوت و ضعف سیم های برق اشاره کنیم  و انواع برندهای معتبر را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که این برندهای معروف و بسیاری دیگر از شرکای تجاری در این زمینه با تولید محصولات کابلی و سیمی مورد نیاز هموطنان سعی در ارتقای کیفیت خود با حفظ استاندارد محصولات خود دارند. با مطالعه تمام نکاتی که عنوان شده است شما میتوانید کاملا با اطلاعات بالا و با چشمانی باز خریدتان را انجام دهید.

شرکت آسمان سمنان به عنوان برترین تولیدکننده لوله برق، به شما پیشنهاد می کند که بعد از انتخاب بهترین برند سیم برق، لوله برق مناسب و باکیفیت را با قیمتی مناسب، مستقیم از کارخانه خریداری کنید تا در سیم کشی برق ساختمان خود هیچ نقصی نداشته باشید. در این راستا می توانید تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *