لوله برق upvc

لوله های برق UPVC که در اصل مخفف Plasticized Poly Vinyl Chloride می باشند در اصل همان لوله های PVC می باشند که غیر پلاستیک و سخت شده اند و غالبا برای تولید محصولاتی استفاده می شوند که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند. UPVC به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و مایعات دارد معمولا برای تولید انواع لوله ها از آن استفاده می شود. این مواد در سال 1912 در آزمایشگاه تولید شد که بر پایه سنگ سفید نمک و نفت بود که طی چندین فرایند شیمیایی به پودری سفید رنگ تبدیل می شد که UPVC نام دارد. UPVC در قیاس با PVC حاوی فتالات یا BPA ( ترکیب شیمیای Bisphenol A) است و این باعث می شود که مقاومت آن  در برابر آتش بیشتر بوده،  لذا ایمن تر است.

انواع لوله برق upvc

لوله های برق UPVC که در صنایع امروزی کاربردهای بسیار زیادی دارند خود به دو دسته لوله های خم سرد و خم گرم تقسیم می شوند که دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. لوله های خم گرم به لوله های PVC گفته می شود که برای خم کردن آن ها نیاز به حرارت هست که البته این دسته از لوله ها نسبت به لوله های خم سرد کاربرد کمتری دارند. اما لوله های UPVC خم سرد لوله های هستند قابلیت خم پذیری بدون استفاده از حرارت را دارند و به صورت سرد و با استفاده از فنرهای مخصوصی می توان به راحتی آنها را در هر زاویه ای خم کرد.

معمولا لوله های برق خم سرد و خم گرم در سه نوع معمولی ، نیمه قوی ، قوی تولید می شوند.

ویژگی های لوله های برق خم سرد UPVC :

لوله های برق خم سرد UPVC امروزه بیشترین محبوبیت را در صنایع مختلف دارد چرا که نسبت به سایر لوله های برق دارای مزیت های بسیاری می باشد. از جمله مهم ترین مزایای این لوله ها می توان موارد زیر را نام برد.

 • این لوله ها همانند تمامی لوله های UPVC دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و خراش هستند
 • در برابر فشارها و ضربات مقاومت بالایی دارند
 • دارای طول عمر بالایی هستند و معمولا در شرایط مناسب از 50 تا 100 سال عمر می کنند
 • دارای استحکام زیاد و وزن پایینی هستند که حمل و نقل وکار با آنها را راحت تر کرده است
 • در برابر خوردگی ها با مواد شیمیایی و مایعات مقاوم هستند
 • این لوله ها می توانند قابلیت ضد حریق هم داشته باشند و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند
 • نصب بسیار سریع و راحتی دارند و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارند
 • دارای کمترین تاثیرات زیست تخریبی هستند و قابلیت بازیافت دارند
 • از نظر هزینه و قیمت بسیار به صرفه می باشند
 • دارای ایمنی بالایی هستند
 • در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت قابل ملاحظه ای از خود نشان می دهند و در دماهای 60- تا 80+ می توانند واکنش کاملا طبیعی داشته باشند و هیچگونه تغییر رنگ و فرم ندهند.
 • نفوذ پذیری بسیار پایین و عدم جذب رطوبت

لوله UPVC برق

خرید و فروش لوله برق خم سرد:

با توجه به رشد روز افزون استفاده از لوله های برق می توان انتظار داشت که خرید و فروش این محصولات نیز در بازارها چشمگیر باشد و همینطور نیز هست. با توجه به اینکه محصولات PVC و UPVC امروزه جایگزین دیگر محصولات مانند لوله های فلزی، گالوانیزه، سیمانی و پلاستیکی شده اند، خرید و فروش آنها نیز در بازارها رواج بسیار خوبی دارد. با توجه به مصرف بالای این محصولات، خرید و فروش آنها نیز سالانه با یک شیب ملایم رو به افزایش است که نشانه اعتماد مردم و مشتریان به این لوله های برق می باشد.

بهترین برندهای لوله خم سرد

تعیین یکای قیمت واحد برای محصولاتی همانند لوله های UPVC اصلا کار ساده ای نیست و با توجه به اینکه شرکت ها و برندهای بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور در این زمینه مشغول فعالیت هستند باید بر اساس فاکتورهای مشخصی بهترین برند را انتخاب کرد و از قیمت های آن اطلاع پیدا کرد. برای انتخاب بهترین برند باید به مشخصاتی همچون کیفیت محصول، طول عمر آن، مواد تشکیل دهند، میزان رضایت مشتریان و ضمانت محصول توجه کرد و همه فاکتورها را در نظر گرفت.

ابعاد و وزن لوله های برق خم سرد:

در این زمینه نیز باید فاکتورهای زیادی دخیل هستند و می تواند در ابعاد و قطرهای گوناگونی لوله های خم سرد را در بازار مشاهده کرد. البته همه لوله ها را اندازه های 6 متری که یک استاندارد برای آنها می باشد تولید می کنند اما بسته به نوع و جنس مواد استفاده شده وزن آنها می تواند متفاوت باشد. لوله های برق خم سرد UPVC معمولا در سایزهای ۱۳/۵ (۲۰ برقی)، ۱۶(۲۵ برقی)، ۲۱ (۳۲ برقی)، ۲۹(۴۰ برقی)، ۳۶(۵۰ برقی) تولید می گردند که البته می توان در سایزهای دیگری هم آنها را پیدا کرد.

قیمت لوله برق UPVC در ایران

خریداران اغلب در مورد قیمت این لوله ها سوال هایی را مطرح می نمایند در جواب این عزیزان باید بگوییم که قیمت لوله ها در بازه های زمانی مختلف سال و با توجه به ملاک های زیادی که در نظر گرفته می شود، متغیر است. از این رو گاه مشاهده می شود که لوله برق خم سرد در بازار با قیمت های بسیار متفاوتی عرضه می شود. از این جهت بهتر است قیمت این محصول با توجه به معیارهایی همچون کیفیت UPVC ، کیفیت ساخت لوله، ابعاد لوله و مشخصات فیزیکی آن سنجیده شود. برای اطلاع از قیمت دقیق این لوله های برق می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.