مشاهده همه 8 نتیجه

نمایش همه

جعبه فیوز 8 تایی مونو

180,000 تومان

جعبه فیوز 12 تایی مونو

230,000 تومان

جعبه فیوز 24 تایی مونو

420,000 تومان

جعبه فیوز 32 تایی مونو

570,000 تومان

جعبه فیوز 24 تایی آلانور

180,000 تومان

جعبه فیوز 12 تایی آلانور

105,000 تومان

جعبه فیوز 8 تایی آلانور

77,500 تومان

جعبه فیوز 6 تایی آلانور

58,000 تومان

جعبه فیوز

  • جعبه فیوز آسمان سمنان تحت لیسانس استانداردهای بین المللی و داخلی تولید شده است.
  • رنگ : سفید، طوسی، مشکی، قرمز، زرد و رنگ به سفارش مشتری تولید می گردد.
  • ابعاد:در صورت نیاز به سفارش مشتری تولید می گردد.
  • تعداد در بسته :1-20 عدد
  • سایز :تک فیوز، دو فیوز، چهار فیوز، شش فیوز، هشت فیوز، دوازده فیوز، شانزده فیوز، بیست و چهار فیوز ، سی و شش فیوز

جعبه فیوز آسمان سمنان

جعبه فیوز جزء محصولات جعبه های فلزی است که شرکت صنعتی آسمان سمنان با توجه به نیاز بازار و درخواست مکرر سازندگان و همراهان این حوزه، قریب به شش سال است که خط تولید جعبه فیوز را هم به تولیدات گذشته خود اضافه کرده است و با توجه به کیفیت بالای تولیدی این محصول نسبت به نمونه‌های مشابه از فروش بالایی هم برخوردار است. از جعبه فیوز برای حفاظت تاسیسات الکتریکی در برابر فشارهای شدید استفاده می‌شود. این تجهیزات از جنس پلی کربنات با کیفیت بوده و در برابر سرما و گرما ، فشار و ضربات شدید مقاومت بالایی نشان می‌دهد و در محیط‌های خشن صنعتی و مکان‌های عمومی و حتی در فضاهای باز و بدون محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
جعبه فیوز برق اسمی آشنا در ساختمان سازی به حساب میاید که به طور معمول در داخل هر آپارتمان یا واحد ساختمانی قرار می گیرد. از دیگر اسم های جعبه برق، میتوان به تابلو برق انتها یا تابلو برق واحدها نیز نام برد.

مزایای استفاده از جعبه فیوز برق چیست؟

در ساختمان سازی های قدیمی در ایامی که خبری از جعبه فیوز نبود، سیم کشی ساختمان ها به صورت جعبه تقسیم انجام می شد.

فیوزها با ورودشان باعث تحول زیادی شدند، که این ورود باعث الزام استفاده از جعبه های فیوز برق برای ساختمان سازی شد.

استفاده از جعبه فیوز برق دارای مزایای بیشتری نسبت به جعبه تقسیم است که در ادامه به چند مورد از مزایای استفاده از جعبه فیوز برق اشاره می کنیم:

  • یکی از بزرگترین مزایای استفاده از جعبه فیوز این است که اگر مشکلی در یک سرخط ایجاد شود، کافیست تنها آن قسمت را از مدار خارج کنیم و نیازی به قطع کرد بقیه ی مسیرها نداریم.
  • جعبه ی فیوز برق تامین کننده ی برق تمام قسمت های یک واحد مسکونی می باشد.
  • وجود انواع جعبه های فیوز در سایزها و جنس های مختلف

علامت اختصاری جعبه فیوز برق در ساختمان سازی چیست؟

علامت اختصاری جعبه فیوز برق در نقشه های ساختمان سازی DP می باشد. به دلیل حیاتی بودن جعبه فیوز باید دقت داشت که در نقشه کشی نیز اهمیت ویژه ای به آن داده می شود.

انواع جعبه فیوز برق ساختمان

جعبه ی فیوز برق دارای انواع مختلفی می باشد اما ابتدا باید با انواع فیوز آشنا شوید و پس از آن به بررسی انواع جعبه فیوز نیز میپردازیم.

انواع فیوز

فیوزها دارای انواع مختلفی هستند که در ساختمان سازی بیشتر با سه نوع آن یعنی فشنگی، مینیاتوری، اتوماتیک کار می شود. به طور کلی از این سه فیوز در مدارهای اتصال کوتاه ( یعنی زمان برخورد سیم فاز با نول) و اضافه بار ( به معنی کشیدن جریان برقی بیشتر از مقدار نوشته شده روی فیوز ) استفاده می گردد و در واقع با قرار گرفتن آنها در جعبه فیوز برق از مدارهای برق محافظت می کنند.

فیوز مینیاتوری نوع B روشنایی :

کلید مینیاتوری نوع B عموما در مصارف خانگی و روشنایی به کار گرفته می شود. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و حساسیت مناسبی برای کاربردهای عادی خانگی دارند. این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز در بازار شناخته می شوند.

فیوز مینیاتوری نوع C موتوری :

یکی دیگر از مدل های فیوز مینیاتوری نوع سی می باشد که به این نوع فیوز کندکار هم نیز گفته می شود.کلید مینیاتوری نوع C بیشتر کاربرد صنعتی دارند. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 5 تا 10 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و زمان قطعشان از تیپ B بیشتر است.

فیوز مینیاتوری نوع D ترانسفورماتوری :

این نوع کلید برای مصارف صنعتی خاص نظیر مولد های اشعه ایکس X-Ray و یا ترانسفورماتورها به کار گرفته می شود. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 10 تا 20 برابر جریان نامی در زمان مشخص قطع می نمایند.

فیوز مینیاتوری نوع K قدرت :

کلید مینیاتوری نوع K برای حفاظت در مدارات قدرت ، ترانسفورماتور و موتور ها عموما استفاده می شوند. این نوع مناسب برای اتصالات بلند می باشد و در صورتی که برای اتصال کوتاه قصد استفاده رو خواهید داشت بهترین انتخاب نوع کلید ها بین تیپ D و C می باشد.

فیوز مینیاتوری نوع Z بسیار حساس :

این نوع از کلید مینیاتوری هنگامی که جریان عبوری از جریان نامی بیشتر شود در یک مدت زمان خاص ( که از تمامی تیپها کمتر است ) طبق منحنی قطع ، فرمان قطع را صادر می کند. حساسیت این نوع از باقی مدل ها بیشتر باشد.

ویژگی های کلی این سه مدار

ویژگی کلی این سه مدار این است که تنها دارای یک ورودی و یک خروجی هستند که در مسیر سیم قرار می گیرند.

این فیوزها به صورت سری در مدار و داخل جعبه فیوز برق قرار می گیرند.

به توضیح مختصری از هر یک از این فیوزها می پردازیم:

فیوز فشنگی:

این فیوزها از سه بخش تشکیل شده اند (مغزی، کلاهک، پایه فیوز) و مغزی بر روی پایه فیوز قرار دارد و در بالای آن، کلاهک روی مغزی قرار می گیرد.

این فیوز دارای مغزی یکبار مصرف می باشد و اگر یکبار فیوز عمل کند، باید مغزی آن را عوض کرد چراکه از بین رفته است.

جهت تعویض مغزی، کلاهک روی آن را باید برخلاف عقربه های ساعت چرخاند و با خارج کردن مغزی سوخته، مغزی جدید را وارد کرد.

فیوز اتوماتیک:

این فیوزها بر خلاف فیوز فشنگی یکبار مصرف نیستند. اگر این فیوزها شروع به عمل کردن نمایند نیازی به تعویض آنها وجود ندارد و تنها کافیست کمی صبر کنید تا مغزی خنک شود و پس از آن دکمه ی مشکی رنگی که روی آن وجود دارد را فشار دهید تا اتصال برقرار گردد.

دکمه ی قرمز رنگ جهت آن است که به صورت دستی فیوز را خاموش کنید.

فیوز اتوماتیک نیز بر روی یک پایه قرار دارد.

فیوز مینیاتوری:

فیوزهای مینیاتوری یکی از کاربردی ترین فیوزها در ساختمان هستند.

این فیوزها دارای سرعت های متفاوتی از لحاظ عملکرد می باشند که بر روی خودشان حک شده است. نوع A,B,C,D.در برق ساختمان ما با نوع B,C کار داریم. از نوع B جهت سرخط روشنایی و از نوع C برا ی سرخط پریزها استفاده می شود.

انواع جعبه فیوز برق

از لحاظ جنس

جعبه فیوز از انواع مختلف و در دو جنس پلاستیک و فلزی ساخته می شود و در بازار وجود دارد.

از لحاظ مکان قرار گیری

جعبه فیوز برق با توجه به مکانی که در آن قرار میگیرد به دو نوع روکار و توکار نیز دسته بندی می شود.

جعبه فیوز برق روکار

جعبه فیوز برق روکار برای قضاهای داخلی و بیرونی ساختمان ها است و نسبت به جعبه فیوز توکار کاربرد بیشتری دارد

جعبه فیوز برق توکار

جعبه فیوز توکار برای استفاده در موارد خاص است مانند منازل مسکونی، مجتمع تولیدی و صنعتی و اداری. این نوع جعبه در انواعی با درب صد درصد نشکن ساخته می شوند و از جنس موادی چون پلی کربنات تولید می گردد که در برابر سرما و گرما و فشار و… مقاومت زیادی دارد.

از لحاظ آمپر

کنتورهای 25 آمپر که برق وارد شده به جعبه فیوز توسط یک کابل 3*4 تغذیه می شود.

کنتورهای 32 آمپر که جهت ورود به جعبه فیوز به یک کابل 3*6 نیاز دارند.

از لحاظ تعداد فیوز

در ساختمان سازی بیشتر از جعبه تقسیم 8 تا 12 عددی استفاده می شود. زمانی که می گوییم جعبه فیوز هشت تایی است به این معنی می باشد که گنجایش نصب 8 فیوز مینیاتوری را در خود دارد.

محل قرارگیری فیوز و جعبه فیوز برق کجاست؟

فیوزها به طور معمول درون جعبه های فیوز قرار می گیرند. جعبه های فیوز برق معمولا در جایی دور از مناطق مسکونی و مناطق اصلی زندگی مانند گاراژ، اتاق رختشویی، زیر زمین قرار می گیرند تا خطرات احتمالی آتش سوزی را کمتر کنند.